VIDEO: Kapky štěstí napršely naději. Vysočina zdolala v bitvě o záchranu Brno 3:0

28.04.2017
V duelu o pomyslných šest bodů dokázali jihlavští fotbalisté v deštivém počasí přehrát brněnskou Zbrojovku. Jinochovi svěřenci posunuli na čtrnáctou příčku tabulky a opustili sestupová místa.

Jihlava opustila sestupová místa. FOTO: fcvysocina.cz

Jako by snad kapky deště symbolizovaly poslední šanci, kterou Jihlavané měli. Od úvodních minut byli nabití energií, neboť dobře věděli, že případná prohra by nejspíš definitivně zhatila záchranářské naděje.

A tak se do toho opřeli s vervou. V šestnácté minutě kanonýr Ikaunieks hlavičkoval do břevna, Melichárek se mohl jen ohlédnout.

Pak se herní vývoj srovnal, své šance, a to hlavně ze standardních situací, si vytvářeli i Brňané. Leč ani Zavadilovy vyhlášené rány Rakovana výrazně neohrozily.

Vystrašený výraz měl slovenský legionář v jihlavských službách ve 40. minutě, ani v té ale neinkasoval. Přestože byli domácí lepším týmem, ani oni skórovat nedokázali. Po první polovině bylo skóre bezgólové.

Zlomový moment přišel ve 49. minutě. Lukáš Zoubele přesným zásahem otevřel skóre a prolomil střelecké trápení Jihlavy – 1:0. Od té doby byli hráči Vysočiny logicky na koni. Jenže stejně jako v prvním poločase to nedokázali přetavit ve druhou branku. Postupem času Brno zkvalitnilo pohyb, mělo míč víc na svých kopačkách. Jenže muška Jihomoravanů byla seřízena velmi mizerně, a tak se domácí bát srovnání nemuseli.

Rozhodnutí přinesla 74. minuta. Famózně hrající Fulnek, který se dostává do čím dál lepší formy, si našel volný prostor v pokutovém území, trefil míč k tyči a mohl slavit premiérovou trefu v nejvyšší soutěži – 2:0. Definitivu výsledku udal Davis Ikaunieks, který zakončil únik dvou hráčů v modrém proti bezmocnému Melichárkovi tím nejlepším možným způsobem – 3:0.

Jihlava se zásluhou této výhry odlepila ode dna tabulky a patří jí čtrnáctá, tedy první nesestupová příčka. Na duo Hradec Králové – Příbram nyní mají Jinochovi svěřenci dvoubodový náskok. Na třinácté Bohemians Praha ztrácí dva body.

Do složité situace se vinou této prohry dostali také Brňané, kteří mají čtyři kola před koncem pouze pětibodový náskok na sestupové pozice. Navíc s vědomím, že do boje o záchranu namočení soupeři na své zápasy v tomto kole ještě čekají.

„Spoléhali jsme na standardní situace, to se vyplatilo. Bylo to hodně bojovné utkání, ale my si v současné situaci nemůžeme dovolit hrát na krásu. Zlomovým momentem byl první gól, který nám pak umožnil chodit do brejků.

Začalo to vypadat nadějně. O poločase jsme si říkali, že to bude celé hlavně o trpělivosti. A samozřejmě o tom, kdo dá první gól. To se potvrdilo a naštěstí to vyšlo,“ spokojeně odpovídal autor první branky Lukáš Zoubele.

„Zápas jsem si užil. Samozřejmě mě těší i ta branka, na druhou stranu to ale nijak zvlášť neprožívám. Přece jen je jedno, kdo góly dává, hlavně že nám tam padají a díky tomu vyhráváme. Teď bude důležité, abychom na to navázali a dotáhli sezonu k záchraně,“ dodával hráč utkání dle hlasování fanoušků Jakub Fulnek.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Jiráskova 69,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  VIDEO: Letošní Ji.hlava láká na oscarového režiséra či tchajwanský dokument

  19.09.2017
  Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě letos navštíví i oscarový režisér Ophuls a premiéru...

  Jazz, měření tlaku a zábava pro děti. Jihlavská Charita oslaví 25. narozeniny

  18.09.2017
  Charita, která pomáhá potřebným v Jihlavě již čtvrtstoletí, oslaví půlkulaté narozeniny ve velkém stylu....

  Nejdřív nový maskot. Pak Dukla v poslední třetině otočila duel se Zlínem

  17.09.2017
  Hokejisty Jihlavy vyprovodil do očekávaného duelu se Zlínem na led nový maskot, který po dekádě zmodernizoval...

  U nemocnice už začala montáž nové trolejové linky, v provozu bude od prosince

  17.09.2017
  Na Vrchlického ulici už započala instalace trolejového vedení. A od prosince tudy po hlavní silnici kolem...

  V bývalém kině Sokol vzniká nová kavárna. Místu vrátí duši biografu

  16.09.2017
  Do historie více jak osmdesát let staré budovy bývalého kina Panorama, které bylo později známé jako...

  Děti mohou na novém kroužku cvičit tanec, modeling i herectví s profesionály

  15.09.2017
  Nadané děti mohou v Jihlavě rozvíjet svůj talent v uměleckých kroužcích, které zahrnují modeling, herectví...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: