Muž který navařil přes kilo pervitinu, je ve vazbě. Patřil k největším výrobcům v Jihlavě

13.11.2017
Jihlavští kriminalisté zadrželi pětačtyřicetiletého muže, který navařil přes kilogram pervitinu. Muž měl za sebou různorodou trestnou minulost a v kriminále si odseděl už více než deset let. Pokračuje tak tažení policistů jihlavským drogovým podsvětím.

Při razii policisté zadrželi i bílý prášek, ten podrobí rozboru. FOTO: Policie ČR

Pětačtyřicetiletého recidivistu, který už byl dříve soudně trestán, zadrželi kriminalisté minulý týden v bytě v Jihlavě ještě se ženou, která vyrobenou drogu distribuovala.

"Kriminalisté provedli prohlídku rodinného domu a vozidla, zajistili předměty určené k výrobě drog, kdy se jednalo o kompletní varnu pervitinu, a přibližně 200 gramů efedrinu," uvedla mluvčí policie v Kraji Vysočina Jana Kroutilová.

Muž nepatřil k žádným nováčkům v "oboru", spíš naopak. "V minulosti byl opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně násilné. Ve věznici muž strávil již více než deset let. Za drogovou trestnou činnost si trest naposledy odpykal na konci letošního března, kdy opustil brány věznice," dodala Kroutilová.

S vařením pervitinu začal přibližně po měsíci, co byl propuštěn z věznice na svobodu. Pervitin muž vyráběl na různých místech jako v chatce v Jihlavě nebo v objektech ve dvou obcích na Žďársku.

Opatřil si předměty a chemikálie určené k výrobě pervitinu a léky měl dovezené z Polska. Z nich vyrobil stovky gramů drogy. Svoji poslední dávku, kterou se chystal „uvařit“ minulý týden se mu již, díky zákroku policistů, dokončit nepodařilo.

Také devětadvacetiletou ženu policisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Rovněž ona byla již v minulosti soudně trestána.

Ta vyrobený pervitin od muže nakupovala a dál ho distribuovala v desítkách případů zejména v Jihlavě a okolí. Někdy žena pervitin poskytla svým známým bezplatně k okamžitému užití.

Policisté prohledali také v Jihlavě zaparkovaný SuperB. "V něm jsme zajistili kolem 200 gramů efedrinu určeného k další výrobě pervitinu,“ přiblížil kriminalista Radim Novák. Ze zajištěného efedrinu by bylo možné získat přibližně 130 gramů pervitinu.

Muži hrozí deset let vězení, ženě polovina
"Předměty, chemikálie a látky budou podrobeny dalšímu zkoumání na odborném policejním pracovišti," dodala mluvčí policie.

Dopadením muže, který vyráběl pervitin „ve velkém“, tak jihlavští kriminalisté zakončili "tažení" ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou, kdy nejprve v polovině minulého týdne zadrželi v jihlavském bytě v souvislosti s drogovým podsvětím muže a ženu (o tom jsem psali zde).

Pětačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu a na podaný návrh byl vzat do vazby.

"Obviněnému muži hrozí za spáchaný zvlášť závažný zločin trest odnětí svobody až na deset let. Žena může být potrestána až pětiletým trestem odnětí svobody," zakončil komisař Radim Novák.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA:   Zásahovka v Jihlavě zadržela drogový gang. Vařili pervitin i pěstovali konopí
Osmnáctiletý hoch prodával na jihlavských hradbách pervitin. Směnil ho i za notebook

Autor: (red )

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Mladá generace nastupuje do Horáckého divadla s hrou Bůh je žena

  22.11.2017
  Třetí premiéru v Horáckém divadle letošní 78. sezony zaujme hra Bůh je žena v podání mladých režisérů...

  Do pátku mohou lidé v Jihlavě využít testování na HIV a žloutenku zdarma

  22.11.2017
  Nechat se anonymně a zdarma otestovat na žloutenku a HIV mohou lidé v tomto týdnu v jihlavském Centru...

  Neznali se, ona přijala nabídku k noclehu, ale ráno zmizela i s věcmi za více než 20 tisíc

  21.11.2017
  Pozvat si domů sedmnáctiletou dívku se nevyplatilo muži z Rapotic na Třebíčsku. Dívce totiž nabídl i...

  Jihlavský triatlonista získal medaili v egyptské Hurghadě, teď ho čeká odpočinek

  21.11.2017
  Tomáš Bednář ze Sportovní akademie Jihlava uspěl v triatlonu na africkém kontinentu. V egypské Hurghadě...

  Ve čtyřech letech zažila rozpad mocnářství, ve 103 letech je nejstarší v Jihlavě

  20.11.2017
  Nejstarší obyvatelka Jihlavy v pondělí oslavila 103. narozeniny. Pochází z učitelské rodiny v Orlických...

  Opilec skončil s autem na střeše a dvě hodiny v něm byl zaklíněný

  20.11.2017
  Dvě hodiny zůstal po nehodě uvězněný ve svém autě řidič, kterému policisté naměřili alkohol v dechu....