Na jihlavské záchytce skončilo na přelomu roku devět lidí. Opilci se chtěli prát

01.01.2016
Silvestrovské veselí završilo po půlnoci devět lidí neplánovaným noclehem na jihlavské záchytce. Pro některé opilce skončil Silvestr na záchytce dokonce ještě za brzkého silvestrovského dopoledne.

Na jihlavské záchytce skončilo silvestrovské veselí pro devět lidí. FOTO: Lukáš Tichánek

Jak na Nový rok, tak po celý rok, říká staré české přísloví. Příliš lichotivě však nový rok nezačal pro několik lidí z Vysočiny, které čekalo střízlivění ze silvestrovského veselí na jihlavské záchytce.  

Jihlavská záchytka zaznamenala rekordní silvestrovskou noc v počtu záchytů. "V době po půlnoci od pátku 1. 1. 2016 do ranních hodin zde bylo zachyceno devět osob. Z toho byl jeden cizí státní příslušník a jedna žena," uvedl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které jihlavskou záchytku provozují.

První opilý však zamířil na protialkoholní stanici už na Silvestra před devátou hodinou ráno, když se v baru na Březinkách chtěl agresivní opilec prát. 

"Policisté podnapilého čtyřiadvacetiletého muže zajistili za použití donucovacích prostředků a umístili ho na protialkoholní záchytnou stanici," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pro dalšího muže z Třebíče skončilo silvestrovské veselí na záchytce v Jihlavě odpoledne kolem čtrnácté hodiny. "Jednalo se o jednadvacetiletého mladíka, který se v Třebíči pokoušel ublížit si na zdraví. Vzhledem k tomu, že byl v podnapilém stavu a ohrožoval svůj život a zdraví, musel být na místě zajištěn a převezen k vystřízlivění," řekla mluvčí policie.

A do Jihlavy policisté odvezli vystřízlivět i rváče z Jeclova. Tam se krátce po druhé hodině ranní strhla potyčka mezi skupinkou opilých lidí. "Policisté, kteří zasahovali na místě, museli proti jedné nejvíce podnapilé osobě požít donucovací prostředky – pouta. Tuto osobu jsme zajistili a poté převezli na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě," pokračovala ve výčtu případů mluvčí Čírtková.

A rušno bylo i na tísňové lince. Za celý den a noc tam přijali 105 hovorů z Vysočiny. "Od půlnoci se také výrazně zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Volání se často týkala různých fyzických napadání a potyček," zmínila Čírtková s tím, že pro službu konající policisty na integrovaném operačním středisku bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná. 

"Většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvodu svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení," dodala policejní mluvčí.

A ani zdravotníci se o první noci roku 2016 v jihlavské nemocnici nezastavili. Ošetřili jedenáct příchozích pacientů na urgentní příjem, další pacienty přivezla jedenáctkrát záchranka. 

"Pouze jeden pacient měl zranění od rachejtle, kdy si poranil čelo. Lékaři ošetřili také například zlomenou nohu po pádu při tanci, pacienta zraněného píchnutým párátkem do ruky, ale také osoby po napadení," uvedla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. 

Autor: Michal Kolařík

Autor: Administrátorský Administrátor

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Spojovací chodby v nemocnici dostanou zateplení i nová okna, starými profukovalo

  12.12.2017
  Nová okna i zateplení dostávají v těchto dnech spojovací chodby jihlavské nemocnice. Nyní se řemeslníci...

  FOTO: „Bosch svařák“ na jihlavském náměstí přinesl 180 tisíc nemocnici

  11.12.2017
  Už tradiční každoroční předvánoční akce přilákala minulý pátek na jihlavské Masarykovo náměstí na šest...

  Zaplatila si kurz, aby mohla se psem pomáhat nezištně pacientům. Dostala cenu

  11.12.2017
  Petra Humlerová z Jihlavy a její pes Scotty pomáhají pacientům v jihlavské nemocnici. Neměli to ale lehké,...

  Zloděj z úlu u Hybrálce ukradl osm včelstev, hrozí mu dva roky

  10.12.2017
  Zatím neznámý zloděj "vybílil" včelí úl postavený nedaleko Hybrálce u Jihlavy. Ukradl z něj osm včelstev....

  „Lidé by mohli chodit na vysokou pro radu jako kdysi na faru,“ říká rektor polytechniky Báča

  08.12.2017
  /MAGAZÍN JIHLAVA CITY/ Nové magisterské a jeden bakalářský program, zrekonstruovaná aula, modernější...

  VIDEO: Zloděj v Cityparku nabral zboží do batohu a odešel. Hledá ho policie

  07.12.2017
  Policisté pátrají po zatím neznámém zloději, který po osmé hodině navštívil jeden z obchodů v jihlavském...