Po dálnici D1 kličkoval opilý řidič, i se spolujezdcem skončili na záchytce

11.07.2017
Šofér octavie nebezpečně kličkoval dálnici D1 na 73. kilometru ve směru na Brno. Několik řidičů na něho zavolalo policii a jak se ukázalo, oprávněně. Kličkující řidič byl opilý, na místě však odmítl dechovou zkoušku.

Šofér octavie nebezpečně kličkoval na dálnici D1 na 73. kilometru ve směru na Brno. Ilustrační foto.

Podivný styl jízdy nebyl po chuti dalším řidičům, kteří na dálnici D1 kličkující vůz v neděli po půl dvanácté dopoledne míjeli. Zavolali proto policii.

"Podle oznamovatele se jednalo o vozidlo bílé barvy a jeden z řidičů, který volal na linku 158,  uvedl také část registrační značky. Volající řidiči shodně uváděli, že auto ohrožuje svoji jízdou ostatní účastníky provozu na dálnici, má zapnuté „blinkry“ a shodně vyjádřili podezření, že řidič tohoto vozidla bude zřejmě pod vlivem alkoholu," uvedla k případu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dříve než policisté stihli vůz zastavit, řidič bílé škody octavia náhle sám zastavil na 114. kilometru v místě, kde probíhá modernizace dálnice, a od auta utekl.

"Policisté ho ale dostihli a zajistili. Druhý člen posádky – spolujezdec - zůstal ve vozidle. Oba muži vykazovali známky podnapilosti," dodala k události Čírtková.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů. "Muži však s hlídkou nespolupracovali a opakovaně odmítali sdělit údaje ke zjištění totožnosti a odmítali předložit jakékoliv osobní doklady," uvedla policejní mluvčí.

Řidič následně bezdůvodně odmítl i dechovou zkoušku. Stejně tak odmítl podrobit se na výzvu policistů odběru krve ve zdravotnickém zařízení.

"Spolujezdec opakovaně na místě vstupoval do vozovky a ohrožoval hrubým způsobem bezpečnost nejen sebe, ale také ostatních účastníků silničního provozu na dálnici. Policisté oba muže zajistili a převezli je k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě," dodala mluvčí.

POlicisté následně zjistili, že majitelem vozu je čtyřiačtyřicetiletý muž ze Středočeského kraje, který vůz řídil. Společnpost mu dělal o deset let mladší spolujezdec. 

"Muži měli ve vozidle psa, pro kterého policisté zajistili umístění v jihlavském psím útulku do doby, než budou oba muži propuštěni z protialkoholní záchytné stanice," zmínila mluvčí policie.

V pondělí pak muže čekalo podání vysvětlení. Za odmítnutéí dechové zkoušky šoférovi nyní hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákazem řízení až na dva roky. Musí také počítat s tím, že obdrží sedm trestných bodů. 

"Policisté se obracejí na případné svědky, kteří viděli jízdu tohoto vozidla, případně byly osádkou vozidla ohrožování na při jízdě po dálnici D1 nebo mají jízdu tohoto vozidla zadokumentovanou na kameře svého vozidla, aby se ozvali policistům na linku 158," vyzvala mluvčí policie.

Autor: Kolařík Michal

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.
 • Mohlo by vás dále zajímat

  FOTO: Opravy jihlavské interny jsou v půlce, na chodbách se válí suť jak ve válce

  26.07.2017
  Desítky zedníků a dělníků, zvuky sbíječek a chodby plné suti, tak to nyní vypadá o letních prázdninách...

  Perník prodával i z traktoru, před dvěma lety navíc ujel od nehody, jež zavinil

  26.07.2017
  Dealer, jenž měl své zákazníky hlavně v Jihlavě, na Telčsku a Třešťsku, už je v rukou jihlavských kriminalistů....

  Z popelnic Na Slunci poprvé mizí oleje, proces zabere skoro celý den

  26.07.2017
  Služby města Jihlavy začaly poprvé vyvážet popelnice s tuky ze sídliště Na Slunci. Její zaměstnanci přelévají...

  Kroužkování čápěte skončilo fiaskem, mládě nepřežilo, jeho rodiče odletěli

  25.07.2017
  Ani jedno mládě letos nevyvede čapí pár z Jihlavy. První totiž nalezli mrtvé na zemi, druhé přišlo o...

  Řemeslníci se pustili do práce. Na úpravy škol hejtmanství vydá 266 milionů

  25.07.2017
  Zvuky sbíječek a stavařského náčiní zaplnily prázdninové ticho v krajských školách. Zedníci v nich nyní...

  Hlavně chytit začátek a neopakovat loňskou sezonu, vědí fotbalisté z Jihlavy

  24.07.2017
  Pošesté v řadě, zároveň posedmé v historii se může jihlavská Vysočina pyšnit přízviskem prvoligová. Do...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: