Překvapivé vedení body nepřineslo. Vysočina na mladoboleslavském hřišti padla

07.05.2017
Výhra na půdě Mladé Boleslavi by byla prvotřídní senzací 27. kola. To ale překvapením nepřeje. A tak ani fotbalisté jihlavské Vysočiny nedokázali dobře rozehranou partii ve městě automobilů dotáhnout do úspěšného konce. Domácí vývoj duelu otočili a dál pronásledují třetí Spartu Praha. Jihlava je nadále v přímém sestupovém ohrožení.

Překvapivé vedení body nepřineslo. Vysočina na mladoboleslavském hřišti padla. FOTO: FC Vysočina Jihlava

Věděli, že na hřišti celku s pohárovými ambicemi mohou jen překvapit. Na druhou stranu si ale byli dobře vědomi faktu, že si už nemohou dovolit ztrácet body. Jihlavané odcestovali do středních Čech s cílem bodovat. Navíc rozhodně nehodlali hrát nekoukatelného „zanďoura“. Odvážný fotbal chvíli slavil úspěch. V závěru ale efekt nepřinesl.

První velké pozdvižení přinesla akce z 18. minuty, kdy chtěl střeleckou štěstěnu vyzkoušet Fleišman. Minul. Vyzval tak k prvnímu velkému pokusu hosty. A ti se nemýlili. V 19. minutě našel Ikanunieks Marina Popoviče, ten ho hlavou trefil a překonal exjihlavského gólmana Vejmolu v boleslavské bráně – 0:1.

Ledová sprcha boleslavské fotbalisty překvapila, na druhou stranu ale také probudila. Za dalších šest minut bylo totiž srovnáno. Lukáš Železník se prosadil stejně jako jeho kolega na druhé straně hlavou a bylo to 1:1! Zbylých dvacet minut první půle přineslo fotbal hraný v pohybu a slušném tempu, gólové šance už ale scházely. A tak do šaten oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

Hned na začátku druhé půle nechybělo moc skvěle hrajícímu Železníkovi, aby se podruhé zapsal do listiny střelců. Jmenovec legendárního koňského vítěze Velké pardubické poslal míč směrem k jihlavské brance, doslova za vteřinu dvanáct jej dokázala zpacifikovat defenziva Vysočiny, která tak zabránila druhému inkasovanému gólu. Jako zajímavá se jevila i Rabušicova šance z padesáté minuty, ani bývalý reprezentant ale skórovat nedokázal.

Zato Petr Mareš v 58. minutě už úspěšný byl. Jeho tvrdá bomba překonala Rakovana, který si na míč sáhl, vytěsnit jej ale nedokázal – 2:1. Ani pak to nebyla žádná nuda. Při chuti byl hlavně Rabušic, gól mu však tentokrát asi nebyl souzený. A protože ani jeho spoluhráč Batioja svou příležitost nepřetavil v gól, poslední slovo měli modro-bílí.

V 86. minutě předvedl fotbalovou parádu Tomáš Přikryl, jehož krásná střela rozhodla nejen o výhře domácího týmu v poměru 3:1, ale také o faktu, že důležité tři body zůstaly na městském stadionu v Mladé Boleslavi. Vysočina tak tři kola před koncem tohoto soutěžního ročníku dál balancuje nad propastí. Do karet jí tentokrát hrál fakt, že pronásledovatelé z Příbrami, respektive Hradce Králové prohráli. Na to se ale stále spoléhat nelze. Bez bodů z venku to nepůjde.

Autor: Jindra Petr

Místo události: U Stadionu 1118,Mladá Boleslav

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  VIDEO: Letošní Ji.hlava láká na oscarového režiséra či tchajwanský dokument

  19.09.2017
  Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě letos navštíví i oscarový režisér Ophuls a premiéru...

  Jazz, měření tlaku a zábava pro děti. Jihlavská Charita oslaví 25. narozeniny

  18.09.2017
  Charita, která pomáhá potřebným v Jihlavě již čtvrtstoletí, oslaví půlkulaté narozeniny ve velkém stylu....

  Nejdřív nový maskot. Pak Dukla v poslední třetině otočila duel se Zlínem

  17.09.2017
  Hokejisty Jihlavy vyprovodil do očekávaného duelu se Zlínem na led nový maskot, který po dekádě zmodernizoval...

  U nemocnice už začala montáž nové trolejové linky, v provozu bude od prosince

  17.09.2017
  Na Vrchlického ulici už započala instalace trolejového vedení. A od prosince tudy po hlavní silnici kolem...

  V bývalém kině Sokol vzniká nová kavárna. Místu vrátí duši biografu

  16.09.2017
  Do historie více jak osmdesát let staré budovy bývalého kina Panorama, které bylo později známé jako...

  Děti mohou na novém kroužku cvičit tanec, modeling i herectví s profesionály

  15.09.2017
  Nadané děti mohou v Jihlavě rozvíjet svůj talent v uměleckých kroužcích, které zahrnují modeling, herectví...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: