Rozhodl prospaný začátek. Dukla v přípravě mistrovské Kometě podlehla

08.08.2017
K prvnímu domácímu přátelskému utkání si extraligový nováček z Jihlavy pozval soupeře vskutku zvučného jména. Na Horácký stadion přijela mistrovská Kometa Brno. Souboj dvou historicky nejúspěšnějších klubů české historie potvrdil, kdo že je momentálně kvalitnější. Prospaný úvod první třetiny srazil Duklu do kolen. Ani zlepšený výkon ve zbytku duelu pak na výhru nestačil.

Dukla v první třetině prohrála o tři branky, pak už krok nesrovnala. FOTO: HC Dukla Jihlava

Horší začátek zápasu si snad ani hokejista nemůže představit. Na časomíře svítil čas 0:51 a domácí gólman Kořenář po ráně Martina Zaťoviče lovil puk ze své svatyně – 0:1.

Přestože na Vysočině panovalo příjemné počasí a teploměr ukazoval přes dvacet stupňů, svěřenci trenéra Vlka byli doslova zmrazení. Vincourova šance druhým gólem Komety neskončila, ve čtvrté minutě už se ale hosté radovali. Zohorna našel Jan Süsse, ten objel Kořenáře a bylo to 0:2.

Jako by si snad Jihlavané teprve teď uvědomili, co že je v letošním ročníku vlastně čeká. Mistrovský celek tlačil jako o život, Dukla se zuby nehty bránila. Herní zlom přišel až při přesilové hře domácích. Konečně se Vlkova smečka probrala a začala kousat. Zajímavé šanci si vytvořili Macík a Zeman, ani jeden se ale z gólu neradoval.

Do konce první třetiny stály za zmínku ještě dva momenty. Nejprve trestné střílení Brna, které dokázal zlikvidovat Kořenář. A pak situace z 19. minuty. Velká hrubka v jihlavské rozehrávce byla potrestána naprosto nekompromisně, Tomáš Svoboda z mezikruží stanovil skóre první periody na 0:3.

Do druhé třetiny nastoupila jiná Dukla. Aktivní, s chutí do hry. A vyplatilo se. V čase 21:55 trefil pryž do černého Radek Hubáček a bylo to 1:3. Z Dukly opadl počáteční strach a najednou se hrál poměrně zajímavý hokej. V polovině duelu došlo ke střídání brankářů, Kořenáře nahradil Škarek.

Ani ten se ale nenudil. Po dvou minutách v brance parádně zakročil proti Zohornovi. Na Dočekalův pokus byl už ale krátký. Psala se 37. minuta, když Martin Dočekal zvýšil už na 4:1 pro Brňany a s Duklou to výsledkově vypadalo zle.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, vyloučený Zohorna ale umožnil návrat do hry Dukle. Jenže ta přesilovou hru zužitkovat nedokázala. Řada přišla znovu na Kometu. V čase 44:27 prostřelil Martin Zaťovič Škarka mezi betony a Jihomoravané zvedali ruce nad hlavu popáté.

Skoro tři a půl tisíce diváků hnalo Duklu dopředu. Ta se sice snažila, na vytvoření nějaké další vážnější situace už to ale nestačilo.

Vlkovi svěřenci tak prohráli i ve druhém přátelském duelu, po prohře v Olomouci tentokrát podlehli Brnu 1:5. S ohledem na fázi přípravy však netřeba dělat ukvapené závěry. Od prvního extraligového duelu dělí Duklu přesně měsíc.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Tolstého 1566/23,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  VIDEO: Festival dokumentů se blíží, do ulic Jihlavy vyrazí festivalový trolejbus

  21.08.2017
  Již v úterý vyjede poprvé do ulic krajského města speciální trolejbus předznamenávající další ročník...

  Výborný výkon nestačil. O výhře nad Vysočinou rozhodla Plzeň v nastaveném čase

  20.08.2017
  Hráli aktivně, s chutí a bez zbytečného přehnaného respektu. Přestože si vytvořili víc gólových šancí,...

  Polytechnika na září připravuje seminář o sexuálním zdraví, přijede i Uzel

  20.08.2017
  Úrazy při sexuálních aktivitách či třeba problematika znásilnění. Za měsíc bude jihlavská vysoká škola...

  Požár Kronospanu zaměstnal hasiče z Jihlavy i okolí, obešel se bez zranění

  19.08.2017
  V sobotu nad ránem vypukl v areálu jihlavského dřevozpracujícího závodu požár v hale s dopravníky. K...

  Milujete Jihlavu? Soutěž pro fotografy je v polovině, snímky lze zasílat do 25. září

  19.08.2017
  Druhý ročník fotosoutěže, jíž je portál City.cz mediálním partnerem, je za polovinou a nové snímky neustále...

  Přijďte, pomůžete: Hudební akce láká už pošestnácté všechny věkové kategorie

  18.08.2017
  Jihlavský Heulos na začátku září opět ožije tradičním charitativním hudebním festivalem. Mimo jiné zahrají...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: