Vysočina se krčí na ligovém dně. Doma ji sestřelil Kabajev

20.10.2017
Zlé sny se znovu po roce opět stávají skutečností. Nechtěný scénář ligového outsidera platí také po jedenáctém kole nejvyšší fotbalové soutěže. Z něj stačilo odehrát pouhých 22 minut a Jevgenij Kabajev se nesmazatelným písmem zapsal do historie pražských Bohemians. Třemi brankami navíc výrazně napomohl k výhře Klokanů na půdě Vysočiny. Ta se nyní zmítá v ohromné křeči. Potřetí za sebou prohrála. Pomalu jí tak ujíždí záchranářský vlak.

Fotbalisté Vysočiny jsou na posledním místě. Ilustrační foto

Pokud si něco Jihlavané upřímně nepřáli, pak opakování podzimní mizérie z minulé sezony. Jenže ani množství jarních zkušeností ze záchranářských bojů jim nepomohlo k tomu, aby dokázali ligový ročník zahájit úspěšně a prakticky poprvé v prvoligové historii nebojovat ve druhé polovině sezony o udržení. Kopeckého svěřence tak znovu čekají nelítostné bitvy o každý bod, který by mohl mít v konečném účtování cenu zlata.

Jedna z hlavních pouček, kterou slyší malí fotbalisté už v žákovském věku, zní, že fotbal se hraje celých 90 minut. A pokud něco trenéři opravdu nemají rádi, pak chvilkové ztráty koncentrace. Jenže jak ukázal páteční podvečer, odfláknutých 22 minut má na takové úrovni fatální následky.

Psala se 9. minuta, když Urblík hrubě chyboval. Nabídl na zlatém podnose šanci Jevgeniji Kabajevovi a bylo to 0:1. Konstatovat, že si defenziva Vysočiny vybrala slabší den, by bylo až příliš kulantní. Tato slova potvrdil výše zmiňovaný hráč Bohemians také v 16. minutě, kdy si z defenzorů Jihlavy udělal dobrý den a zvýšil na 2:0 pro hosty. Korunu všemu nasadil tentýž fotbalista ve 22. minutě, kdy utekl po levé straně a bezmocného Hanuše překonal potřetí, čímž zkompletoval hattrick.

Jenže ani pak se domácí neprobrali. Jako by jim mlha nad městem svazovala nohy. Klokaní prokletí nebralo konce. Zeleno-bílí si dělali, co chtěli. Jako spásný se jevil závěrečný hvizd sudího po prvním poločase. Důkazy pro to, co se dělo v kabině Vysočiny, nikdo nemá. Ale o přátelské povídání mezi hráči a trenérem se po takto ostudném poločase rozhodně nekonalo.

Najednou to začalo aspoň trochu jít. Z naoko divizního celku byl zase ten prvoligový, který dokázal v minulosti potrápit nejednoho favorita. Hrál se poměrně otevřený fotbal. Vysočina už neměla co ztratit, hosté zase nemuseli urputně bránit jednobrankové vedení. A v 60. minutě už bylo o trošičku veseleji. Sváteční střelec Petr Tlustý dostal nabito od Ikauniekse a vykřesal bodovou naději – 1:3.

Vysočina vrhla veškeré síly do útoku. Nic jiného jí nezbývalo. Byť si šance dokázala vytvořit, úspěšní byli soupeři. V 73. minutě Rudolf Reiter tváři v tvář Hanušovi nezaváhal a navýšil náskok hostů znovu na tři branky. Domácí už dokázali jen kosmeticky upravit skóre. V 90. minutě byl faulován Rabušic. Nařízenou penaltu proměnil kanonýr Davis Ikaunieks, jehož branka stanovila konečný účet utkání na 2:4.

Výsledné skóre nejen že odpovídá průběhu duelu, ale především prohlubuje už tak velkou krizi Vysočiny. Je jisté, že i tentokrát ji čekají pouze nevyzpytatelné záchranářské bitvy. V tuto chvíli je totiž beznadějně poslední.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Jiráskova 69,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Mladá generace nastupuje do Horáckého divadla s hrou Bůh je žena

  22.11.2017
  Třetí premiéru v Horáckém divadle letošní 78. sezony zaujme hra Bůh je žena v podání mladých režisérů...

  Do pátku mohou lidé v Jihlavě využít testování na HIV a žloutenku zdarma

  22.11.2017
  Nechat se anonymně a zdarma otestovat na žloutenku a HIV mohou lidé v tomto týdnu v jihlavském Centru...

  Neznali se, ona přijala nabídku k noclehu, ale ráno zmizela i s věcmi za více než 20 tisíc

  21.11.2017
  Pozvat si domů sedmnáctiletou dívku se nevyplatilo muži z Rapotic na Třebíčsku. Dívce totiž nabídl i...

  Jihlavský triatlonista získal medaili v egyptské Hurghadě, teď ho čeká odpočinek

  21.11.2017
  Tomáš Bednář ze Sportovní akademie Jihlava uspěl v triatlonu na africkém kontinentu. V egypské Hurghadě...

  Ve čtyřech letech zažila rozpad mocnářství, ve 103 letech je nejstarší v Jihlavě

  20.11.2017
  Nejstarší obyvatelka Jihlavy v pondělí oslavila 103. narozeniny. Pochází z učitelské rodiny v Orlických...

  Opilec skončil s autem na střeše a dvě hodiny v něm byl zaklíněný

  20.11.2017
  Dvě hodiny zůstal po nehodě uvězněný ve svém autě řidič, kterému policisté naměřili alkohol v dechu....