Bohatý březnový program v DIODu. Představí se  Dana Batulková a přijede i XIII. století

Během března se v DIODu představí francouzský film Zjevení i Dana Batulková Zdroj: DIOD

10.03.2019 19:30 - 29.03.2019 21:00
Festival ženského cirkusu Fun Fatale vyráží do města a Jihlavou po letech zaduní XIII. století Dlouho očekávaný koncert jihlavské kultovní kapely XIII. století, která v Jihlavě nehrála roky, se setkává s mimořádným zájmem fanoušků a do naplnění kapacity zbývá prodat jen posledních pár desítek vstupenek. Koncert se uskuteční 23. 3. ve 20:00.

Pokračujeme také s kinoprojekcemi, na scénu se vrací Rozpravy o současné romské kultuře, čekají nás pravidelné postupové divadelní přehlídky Docela malý festival nebo JID 2019. Projekt Předplatné 2018/2019 Síla ženy pokračuje představením Ženy od STK Theatre Company s Danou Batulkovou a celý měsíc zakončíme jihlavskou částí mezinárodního festivalu ženského cirkusu Fun Fatale, jehož jedno představení diváky překvapí na schodišti VŠPJ v Jihlavě.

Výběr z březnového programu:

Neděle 10. 3. v 19:30
FILM:
Zjevení
Investigativní novinář Jacques (Vincent Lindon) je najatý Vatikánem do komise pro prověření údajného zjevení Panny Marie v malé francouzské vesničce. Po svém příjezdu se setká s mladou a citlivou Annou, která je hlavní svědkyní. Tváří v tvář rozdílným názorům duchovních a skeptiků ve vyšetřovací komisi Jacques postupně odkrývá skryté motivy a tlaky, které ovlivňují vyšetřování, a jeho vlastní víra se otřásá v základech. Pozoruhodný francouzský film zachycuje současnou církevní praxi a hledá hranice mezi duchovním a světským přístupem ke světu.

Francie 2018, 137 minut

režie: Xavier Gianolli.

Vstupné je 90 Kč / 60 Kč studenti a senioři

Středa 13. 3. v 19:30
ČINOHRA, PŘEDPLATNÉ 2018/2019 – SÍLA ŽENY:
Ženy – STK Company (Praha) 
Jak žijí v dnešním světě ženy? Jsou na lovu. Co dělají, když je toho na ně moc? Zavařují. S lukem v ruce, šípem za pasem a švestkami v batohu vyráží 3 ženy na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou gumovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou švestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání.

Hrají: Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renata Martinová, Jaro Ondruš, Jakub Gottwald, Ondřej Nosálek; Režie: SKUTR

Vstupné 280 Kč / 200 Kč studenti a senioři

Pátek 22. 3. v 16:00
KOMUNITA:
Rozpravy: O životě Ivety Kokyové
Spisovatelka a novinářka Iveta Kokyová se vyučila strojní mechaničkou a této profesi se několik let také věnovala. Byla i uklízečkou nebo baličkou. Dnes se věnuje sociální práci, studuje na univerzitě a vychází jí jedna kniha za druhou. V Jihlavě se s ní pobavíme nejen o jejím životě, přečteme si ukázky z jejích knih, ale zamyslíme se také nad tím, jak přístupné je dnes pro Romy vzdělání. Další vydání projektu Rozpravy, který se věnuje současné romské kultuře realizujeme ve spolupráci s terénním programem Sovy.

Vstupné zdarma

Sobota 23. 3. ve 20:00
HUDBA:
XIII. století 

Jihlavská kapela XIII. století patří ke špičce české gothic rockové scény. Na svých turné cestují křížem krážem po celém Česku i Slovensku a často hrají také v Polsku nebo Německu. V Jihlavě se však bude jednat o první koncert po velmi dlouhé době. 

Vstupné 250 Kč v předprodeji / 300 Kč na místě

Středa 27. 3.  – neděle 31. 3. 
FESTIVAL:
FUN FATALE 2019 – Ženy v cirkuse, cirkus v ženách

Mezinárodní festival nového cirkusu
Další ročník festivalu, na kterém se představují akrobatky z celého světa, aby ukázaly to nejzajímavější, z oblasti nového cirkusu a umělecké akrobacie. Festival vzniká v pražském Cirkusu Mlejn a jednou z jeho hlavních tváří je i jihlavská rodačka Eliška Brtnická. Letos poprvé se právě její vystoupení odehraje mimo DIOD na schodišti Vysoké školy polytechnické (Tolstého ulice). 

Program:
Středa 27. 3. v 19:30
Dis.cover a Natalie Inside Out /Ariane Oeschner a Natalie Reckert

Dialog dvou kratších vystoupení je dialogem, elegance a lehkosti se sílou a tvrdostí. Ariane Oescher pracuje zejména s atmosférou a rozličnými předměty, Natalie Reckert už DIOD jednou zaskočila neuvěřitelnými silovými cviky, kterým dodává metaforický rozměr. 

Vstupné je 120 Kč / 80 Kč studenti a senioři

Čtvrtek 28. 3. v 19:30
Kabaret / Bára Bartoňová, Veronika Smolková, Aurora Jaguari, Lenka Švolíková, Ilona Jäntti, Zuzana Drábová, Dáša Heiland Trávníková
Večer nabitý krátkými čísly akrobatek pohybujících se převážně ve vzduchu moderuje Dáša Trávníková, která nechá vzduchem létat především různé předměty.

Vstupné je 120 Kč / 80 Kč studenti a senioři

Pátek 29. 3. v 18:30 (hlavní schodiště VŠPJ Jihlava)
Schodiště / Eliška Brtnická

Cirkusová site-specific performance, která využije hlavně vzdušnou akrobacii, bude vytvořená přímo pro příležitost festivalu Fun Fatale. Odehraje v prostorách Vysoké školy polytechnické. Tradičně připravujeme tato představení na netradičních místech jako slavnostní zahájení festivalu v Praze a letos poprvé přenášíme tento formát také do Jihlavy. Během minulých ročníků se akce konala v botanické zahradě na Albertově, v galerii Bubec sochaře Čestmíra Sušky v Řeporyjích a na filosofické fakultě UK. 

Koncept: Eliška Brtnická

Účinkují: Ilona Jäntti, Eliška Brtnická, Lenka Švolíková, Zuzka Drábová Hudba: Roman Džačár

Vstupné zdarma

Neděle 31. 3. v 16:00
Mini kabaret / FunFatale dětem

Zmenšený cirkusový kabaret pro děti nabitý krátkými čísly akrobatek pohybujících se převážně ve vzduchu moderuje Dáša Trávníková, která nechá vzduchem létat především různé předměty. 

Vystoupí: Bára Bartoňová, Veronika Smolková, Lenka Švolíková, Míša Stará a Dáša Trávníková.

Další březnové akce:

V sobotu 2. 3. u nás od 17:00 proběhne společenský večer Rytmy světa, který pravidelně pořádá Centrum na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina. Slavnost jako setkání našinců a cizinců, kteří na Vysočině žijí. Těšit se můžete na kapelu Bee Band, taneční vystoupení z různých zemí, ochutnávku národních jídel a třeba taky na čínskou kaligrafii. Vstup je zdarma.

Od čtvrtka 14. 3. do soboty 16. 3. bude DIOD patřit dalšímu ročníku pravidelné postupové divadelní přehlídky pro mládež JID 2019. Více informací na www.jid.slunceweb.cz. 

V neděli 17. 3. se na prkna DIODu vrací Bleší trh. Vstupné zdarma. Akce probíhá od 14 do 16:30 hodin.

V úterý 19. 3. a ve středu 20. 3. u nás opět proběhne pohádkové dopoledne pro žáky mateřských a základních škol, ale také pro veřejnost. Od 8:30 a od 10:00 se po oba dva dny můžete těšit na populární Divadlo Continuo a jejich loutkovou pohádku Zuna. Vstupné 35 Kč.

Ve středu 20. 3. se od 17:00 bude konat Představení pro rodiče v režii žáků a pedagogů ZŠ Havlíčkova. A právě tato škola s podporou statutárního města Jihlavy organizuje hned ve čtvrtek 21. 3. od 8:00 do 16:00 v DIODu pravidelnou oblastní postupovou přehlídku dětského divadla Docela malý festival. Vstupné na obě akce je zdarma.

V pátek 29. 3. v 19:30 se pak uskuteční Dvojpremiéra nových her dramatických souborů Čupakábra a Chlup chlupatý při ZUŠ Jihlava Love / Hate double feature. "Láska je, když funguje wifi": závěrečná analýza kolektivu Ústavu pro výzkum internetové komunikace shrne výsledky ročního výzkumu v komunitě tzv. mladých lidí. "Hate Open": nikomu nejde o dobrou věc. Jedinej, komu jde o dobrou věc, jste vždycky jen vy. Moudřejší sice ustoupí, ale zůstane tam ten, co má pravdu. Pronikavá analýza podhoubí internetové nenávisti založená na reálných textech nejen z facebookových diskusí. Vstupné je 80 Kč / 60 Kč studenti a senioři.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Tyršova 12,Jihlava


DIOD - divadlo otevřených dveří

Divadlo pro fajnšmekry. Bez opony, pevného jeviště a bez lóží. S nadšením a vtipem. Unikátní prostor...
777 198 588
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Barevná Indie se Zdeňkem Křížkem. Absolventi kurzu obdrží certifikát

  22.03.2019 - 22.03.2019
  Kurz vaření indické kuchyně se Zdeňkem Křížkem. Vyzkoušíte si přípravu řady zajímavých pokrmů.

  Plastic Ocean odhalí znečištění oceánů

  23.03.2019 - 23.03.2019
  Dokument pod záštitou Greenpeace poukáže na množství plastových odpadů v oceánech. Lidé se dozvědí šokující...

  Třešťské divadelní jaro je opět za dveřmi

  15.03.2019 - 23.03.2019
  Ochotnické divadelní spolky z kraje se utkají již po padesáté osmé. K vidění budou komedie, pohádky nebo...

  Kočárky babičky Boženky, jihlavské muzeum představí soukromou sbírku Boženy Dvořákové

  18.01.2019 - 24.03.2019
  Velký výstavní sál v přízemí expoziční budovy jihlavského muzea bude patřit od 18. ledna kočárkům všech...

  Výstava v jihlavské galerii má upozornit na některé negativní aspekty současného života

  24.01.2019 - 24.03.2019
  Na výstavě se představí pětice autorů: EPOS 257, Vendula Chalánková, František Novák, TIMO a TOY_BOX.

  Oblastní galerie vystaví Společnost hanby. Pět autorů v ní kriticky nahlíží na společnost

  24.01.2019 - 24.03.2019
  Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě představí koncem ledna návštěvníkům Společnost hanby. Komplex děl...