Bohatý lednový program v DiODu. Představí se Dan Přibáň, Husa na provázku i De Facto Mimo

Během ledna se v jihlavském DiODu představí Dan Přibáň, Husa na provázku i De Facto Mimo. Zdroj: Facebook Dan Přibáň

09.01.2019 19:30 - 26.01.2019 17:00
Program na listopad je jako vždy mimořádný a propojuje lokální i přespolní kulturní a komunitní projekty. Pro diváky bude připravena cestovatelská přednáška Dana Přibáně, herci z brněnského divadla Husa na provázku se ocitnou v Turnovém háji a soubor De Facto Mimo představí své Genderama. Nebude chybět ani oblíbený bleší trh.

PechaKucha Night uzavře „průšvihy“ tři roky existence. A nejen to. Do programu se hned tuto sobotu znovu vrátí úspěšné představení jihlavské Nart Dance School 8 žen. Pokračovat bude i letošní Předplatné Síla ženy inscenací Turnový háj brněnského divadla Husa na provázku. Chybět nebude ani De Facto Mimo se svou novinkou Genderama.

Se svou cestovatelskou přednáškou zavítá do Jihlavy také Dan Přibáň. Prostor dostane i místní elektro guru The Shadowplay a nový projekt Kino DiOD, kde se prostřednictvím filmu Soumrak diváci vrátí na začátek 20. století do divukrásné Budapešti.

Výběr z lednového programu:

Středa 9. ledna v 19.30
ČINOHRA, PŘEDPLATNÉ 2018/2019 – SÍLA ŽENY:
Turnový háj – Husa na provázku (Brno) PŘEDSTAVENÍ JE VYPRODANÉ

Svět nahlížený očima ženy žijící v současném Česku. Představení inspirované sloupky, které autorka píše od roku 2012 do časopisů Instinkt a Reflex. Když tyto hutné texty přečetl Karel Steigerwald, obratem o tom napsal: „K čemu jiní potřebují stovky stran, k tomu Turnová potřebuje stranu a půl. Čtu ty půlstrany s rozkoší nad inteligencí autorčina cynismu, nad nímž víc lidského už není. Udělat z malé věci velkou je umění prvního řádu. Od dob Vaculíka v šedesátých letech je Turnová druhá osoba, která tohle se sloupkem umí.“

Hrají: Růžena Dvořáková, Milan Holenda, Ondřej Jiráček, Dominik Teleky, Jaroslav Tomáš; Režie: Gabriela Ženatá

Vstupné je 280 korun pro dospělé a 200 korun pro studenty a seniory.

 

Pátek 11. ledna ve 20.00
KOMUNITA:
PechaKucha Night Jihlava vol. 12 / F*ck-up

Další vydání naší populární „noci tlachů“ má tentokrát téma fuck-up nebo chcete-li tak průšvih. Pozvali jsme úspěšné osobnosti veřejného života nejen v Jihlavě, aby nám tentokrát představili i temnou stránku svých aktivit a podělili se o průšvihy, které na své cestě k úspěchu museli překousnout. Vystoupí například Pekárna Veselo, hospoda Mikulka nebo Libor Kuchyňa z Elitavers Academy. Dále jsme oslovili ty, kteří nám mohou říct něco víc k průšvihům řekněme celospolečenského charakteru jako je kůrovcová kalamita, sucho, šílené přestavby v historických centrech měst a další.

Vstupné je 120 korun v předprodeji a 150 korun na místě.

 

Sobota 19. ledna ve 20.00
HUDBA:
Bavit se a přežít: The Shadowplay, STP – House dynasty a P.O.P.

Jihlavská kapela The Shadowplay již pár let drží prapor alternativního elektra na místní scéně. Inspiraci nabrali u New Order nebo Depeche Mode a tenhle „zvuk“ rozvíjejí se zapojením dalších moderních trendů. Vedle nich se jako hosté představí jejich souputníci STP a P.O.P.

 

Středa 30. ledna v 19.30
FILM:
KINO DIOD – Soumrak (Maďarsko 2018, režie Lászlo Nemes, 144 minut, s českými titulky)

První vydání nového projektu DiODu, kdy každý měsíc představíme jeden celovečerní nebo sadu krátkých filmů evropské i české provenience. Nový film oscarového režiséra Lászla Nemese (Saulův syn) nás zavede do Budapešti na počátku dvacátého století. Vizuálně působivé historické drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarské metropole poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a náhle je konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Iris touží stůj co stůj získat práci v podniku na výrobu luxusních klobouků, který kdysi patřil její rodině, noví majitelé jsou však z jejího náhlého návratu vyděšení. Přízračná, dusivě snová atmosféra předválečné Budapešti rezonuje s úzkostí hrdinky i umírající rakousko-uherské říše.

Vstupné je 90 korun pro dospělé a 60 korun pro studenty a seniory.

 

Další lednové akce:
V pátek 4. ledna v 19.00 a v sobotu 5. ledna se v DiODu od 17 a 19 hodin odehrají reprízy úspěšného představení 8 žen. Za adaptací této dnes již klasické francouzské detektivky stojí lidé z taneční školy Nart Dance School. Rezervace vstupenek je možná na telefonním čísle 733 781 291 (Anna Korba Vanacká) nebo na mailu nartdanceschool@gmail.com. Sobotní představení jsou již vyprodané.

V úterý a ve středu 15. a 16. ledna mohou rodiče s dětmi využít možnost navštívit pohádková představení pro školy a pro školky, které se v DiODu pořádají pravidelně každý měsíc. Připraveno je představení Lucky Luke, inspirované dnes již klasickým komiksem v podání divadelního spolku Toy Machine. Začátek v úterý v 10.00 a ve středu v 8.30 a v 10.00. Vstupné je 35 korun.

Ve středu 16. a v pátek 25. ledna se v 19.30 představí soubor De Facto Mimodalšími reprízami své zcela nové hry Genderama. Ke hře její autor Martin Skřítek Kolář napsal: „Vědecko-fantastická stereotypická travestie pro několik mužů a všechny ženy. Podoby a proměny mužství a ženství postavené na hlavu, obrácené na ruby a vypuštěné bezostyšně přímo do diváků.“

Hrají: Jiří Varhaník, Pavel Štěpán, Jiří Šalomoun, Markéta Sokolová, Markéta Ketnerová, Kamila Koubová, Michal Kouba, Martin Kolář, Martin Kacafírek, Markéta Holoubková, Adéla Grossmannová a Klára Englišová.

Představení je přístupné od 15 let. Vstupné je 100 korun pro dospělé a 80 korun pro studenty a seniory.

Ve pátek 18. ledna v 19.30 k nám již po druhé zavítá Dan Přibáň se svým novým „trabantím“ pořadem Velká cesta domů, který uzavírá několikaletou cestovatelskou epopej nejlegračnějších automobilů, co kdy spatřily světlo světa.

Vstupné je 190 korun. Vstupenky jsou k dispozici na webu SMS Ticket.

Ve sobotu 26. ledna  se na prkna DiODu vrací Bleší trh. Vstupné je zdarma. Akce se uskuteční od 14 do 17 hodin.

Autor: Hořínek Svatoslav

Místo události: Tyršova 12,Jihlava


DIOD - divadlo otevřených dveří

Divadlo pro fajnšmekry. Bez opony, pevného jeviště a bez lóží. S nadšením a vtipem. Unikátní prostor...
777 198 588
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Město chce opravit okolí viaduktu. Návrhy změn představí v Robinsonu

  21.01.2019 - 21.01.2019
  Zanedbané okolí železničního viaduktu na Havlíčkově ulici je trnem v oku nejednoho Jihlavana. Vědí o...

  Malina Brothers představí nové album na které přijala pozvání zpěvačka Kateřina García

  22.01.2019 - 22.01.2019
  Novou desku přijede do jihlavského Divadla Na Kopečku představit hudební uskupení nazvané Malina Brothers....

  Divadlo VOKO a jejich hosté přicházejí se satirickým kabaretem SJEZD

  23.01.2019 - 23.01.2019
  SJEZD - Satirický kabaret Divadla VOKO. Přihrávají skupiny Kryštof a Ortel či zpěvačka Olivie Žižková.

  Jihlavská galerie připravuje dílnu pro děti inspirovanou tvorbou malíře Františka Mořice Nágla

  26.01.2019 - 26.01.2019
  Náglův život byl úzce spjat s Vysočinou a ve svých obrazech (zejména akvarelech) maloval moravskou krajinu...

  Na Lysé Hoře se uskuteční již osmý ročník extrémního vytrvalostního závodu

  26.01.2019 - 27.01.2019
  Na start atraktivního závodu nazvaného RENAULT – KILPI 24 hodin se postaví asi tisícovka závodníků.

  To nejlepší ze se skla, keramiky či porcelánu prezentují studenti v jihlavské oblastní galerii

  13.11.2018 - 27.01.2019
  Návštěvníci mohou zhlédnout nejlepší práce ze skla, keramiky a porcelánu, kamene, kovu a vidět designérské...