Jihlavská galerie zve na komentovanou prohlídku výstavy děl Miloše Jiránka

  Jihlava
  Oblastní galerie Vysočiny
  20.08.2019 17:00

K vidění jsou zde malby ze všech tvůrčích období, ale zastoupeny jsou zde také některé jeho kresby a grafiky. Celkem je vystaveno padesát umělcových děl.

V úterý 20. srpna od 17 hodin provede kurátorka jihlavské galerie Jana Bojanovská výstavou děl jedné ze zakladatelských osobností českého moderního umění, malíře, literáta, výtvarného kritika a také organizátora výtvarného života přelomu 19. a 20. století Miloše Jiránka.

Jiránek ve svém rozsáhlém malířském díle ovlivněném francouzským impresionismem i následnými moderními směry usiloval o nové pojetí zejména ve figurální malbě, ale i portrétní tvorbě, krajinomalbě, v námětech zachycujících všední život moderního města, nebo ve folkloristicky zaměřených pracích, jejichž inspirační zdroje jsou svázány s oblastí Slovácka a Slovenska.

Na výstavě, která má charakter výběrové retrospektivy, je Jiránkova tvorba prezentována více než 50 pracemi zapůjčenými z předních státních institucí a velkou měrou také od soukromých vlastníků. K vidění jsou zde malby ze všech Jiránkových tvůrčích období, ale zastoupeny jsou zde také některé jeho kresby a grafiky. 

Autor: OGV Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

Místo události: Komenského 10, Jihlava


Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

OGV usiluje o to být živou multifunkční institucí, která je aktivní součástí aktuálního kulturního dění....
567 301 681
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...