Jihlavu čeká velká sláva. V červnu se stane hlavním městem horníků

Setkání hornických měst v Sokolově se účastnilo více než sedm set lidí z celé České republiky. Zdroj: MMJ

21.06.2019 08:00 - 23.06.2019 17:00
Stříbrná jihlavská éra je obdobím, na nějž se současné krajské město Vysočiny hrdě odkazuje. Nejen připomínkou středověké slávy bude setkání hornických měst. To se v příštím roce uskuteční právě v metropoli Kraje Vysočina. Sjedou se na něj horníci z celé republiky.

Sotva skončilo 22. setkání hornických měst v Sokolově, už prakticky začaly přípravy na další ročník. Ten bude z jihlavského pohledu naprosto mimořádný. Konat se totiž bude právě v hlavním městě Českomoravské vrchoviny.

„Starosta Sokolova předal jihlavskému primátorovi světlo svaté Barbory, putovní hornický prapor Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky, švancarku a hornický flek,“ popisoval hlavní organizátor jihlavské akce Milan Kolář.

Zářijové sokolovské přehlídky se zúčastnilo více než šedesát Jihlavanů, kteří tak tvořili nejpočetnější skupinu. Celkem se na západě Čech představilo více než sedm stovek lidí. A podobný počet očekávají pořadatelé i na Vysočině.

„Setkání budeme chystat celou zimu. Připravujeme změnu trasy průvodu, místo konání hlavního dění, takže diváci se mohou těšit na spoustu novinek a překvapení,“ lákal Milan Kolář.

Jihlavské hornické setkání proběhne od 21. do 23. června 2019.

Autor: Plachý Viktor

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...