Muzeum na dlažbě znovu v Jihlavě nabídne listování letivými kronikami

  Jihlava
  Muzeum Vysočiny Jihlava
  14.09. 14:30 - 05.10.2019 14:30

14. 9. - 5. 10. 2019 MUZEUM NA DLAŽBĚ vždy v sobotu od 15:30; tradiční listování starými kronikami s Mgr. Silvií Čermákovou

Ani v letošním roce v Jihlavě nebude chybět listování letitými kronikami v podobě projektu Muzeum na dlažbě.

Projekt určený všem, které lákají světla a stíny minulosti a kteří rádi objevují, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí stejnými ulicemi jako my.

Pravidelně po čtyři za sebou jdoucí soboty, počínaje 14. září, se zájemci v 15:30 sejdou na náměstí před budovou Muzea Vysočiny Jihlava. Následovat bude divadelní představení, pokaždé jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik, v podání studentů SUPŠ Helenín.

Postupně tak účastníci zhlédnou příběh středověký o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu, příběh renesanční o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu, příběh barokní o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi a příběh z věku páry o pomnících, zapomnících a tramvajové trati.

Po každém představení, jako již tradičně, bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí provází Mgr. Silvie Čermáková.

Autor: Oberreiterová Dana

Místo události: Masarykovo nám. 57/58, Jihlava


Muzeum Vysočiny Jihlava

Nabídka prohlídky muzea, stálých expozic a výstav, po domluvě možnost výkladu v cizím jazyce.
+420 567 573 880
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...