Do Jihlavy se vrací tradiční sbírka a osvětová akce Koláč pro Bárku

  Jihlava
  Oblastní charita Jihlava
  09.10.2019

Lidé budou moci již po osmnácté koupí koláčku přispět na nevyléčitelně nemocné a pomoci jim strávit poslední okamžiky doma.

Tradiční sbírka a osvětová akce Koláč pro Bárku 2019 startuje již tuto středu 9. října v Jihlavě.

Všichni, kteří se rozhodnou přispět, pomohou nevyléčitelně nemocným najít cestu domů a vychutnají si za to sladkou odměnu. Lidé se již po osmnácté zapojí do sbírky a osvětové akce Koláč pro hospic, kterou pořádá Oblastní charita Jihlava.

Za doporučený dar 40 korun do charitní kasičky odmění charitní dobrovolníci dárce koláčem od regionálních pekařů.

V červeném charitním stánku na Masarykově náměstí zájemci obdrží informace o paliativní péči, mobilních hospicích a dalších možnostech, které pomáhají nevyléčitelně nemocným strávit poslední okamžiky života s blízkými lidmi a v prostředí, kde prožili celý život.  

Do charitativní akce se i letos zapojila řada firem. Už v pět hodin ráno mohou zaměstnanci Automotiv Lighting, Jipocar a nově i v Motorpalu přispět na provoz domácího hospice v Jihlavě, dále charitní dobrovolníky veřejnost potká i v Nemocnici v Jihlavě, Psychiatrické nemocnici, na Finančním úřadu, ale také v Kolektoru Tesla v Jihlavě nebo v Kronospanu, kde se vedení firmy rozhodlo částku, která se u nich vybere až ze čtyřnásobit. 

Zájem o služby hospicové péče s každým rokem roste a téma paliativní péče se dostává do povědomí veřejnosti.  „Chceme, aby se lidé zbavili ostychu a obav z péče o své blízké. Mobilní hospice, které pomáhají přímo v domácnostech, ukazují, že existuje možnost prožít posledních chvíle doma, v klidu a beze strachu. Naším cílem je, aby v budoucnu byla tato služba dostupná pro všechny, kdo ji potřebují. V tom nám pomáhají peníze získané sbírkou, které využijeme na rozvoj našich mobilních hospiců,“ říká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.  

Novinkou letošního ročníku je možnost přispět darováním takzvaného virtuálního koláče prostřednictvím darovacího portálu Daruj správně. Tuto možnost mohou využít dárci v případě, že v den sbírky nemohou přispět v charitních stáncích, ale přesto chtějí podpořit rozvoj kvalitní a profesionální péče o nevyléčitelně nemocné pacienty.

Autor: Marková Petra

Místo události: Masarykovo náměstí a firmy v Jihlavě, Jihlava


Oblastní charita Jihlava

Jsme profesionální organizace, která poskytuje pomoc a podporu potřebným lidem a jejich okolí.
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...