Veganské hody budou co nevidět v Jihlavě už posedmé. Své jídlo může přinést každý
Veganské hody v Jihlavě pořádají organizátoři a organizátorky letos již posedmé. Akce se uskuteční v otevřeném prostoru městského parku Smetanovy sady dne 18. září od 15 hodin. Návštěvníci budou moci ochutnat čistě rostlinná jídla, sdílet recepty, získat informace o veganské stravě a zapojit se tak do nekomerční aktivity obohacující komunitní život v krajském městě.

Vegansky se začíná stravovat stále více lidí. Ztratilo již nálepku “nezdravosti” pramenící zejména z předsudků a z nedostatku informací. Veganské hody jsou jednou z aktivit, které chtějí tento způsob stravování pozitivním způsobem představit veřejnosti.

Návštěvníci budou mít možnost poznat, že veganství má mnoho podob a ochutnat pestrou nabídku pokrmů – ať už těch, které čerpají ze zásad zdravého životního stylu nebo těch, které se inspirují tradiční českou a slovenskou kuchyní. Chybět nebudou ani různá jídla světové kuchyně. Milovníci sladkého také nepřijdou zkrátka.

Dlouholetí vegani a veganky se na místě rádi podělí o své zkušenosti, začínajícím veganům poradí, kde najít informace a jak si zajistit všechny potřebné živiny.

Veganské hody jsou koncipovány jako nekomerční, komunitní a otevřená událost.

„Chceme do akce zapojit co nejširší veřejnost a upozornit tak i na naši ekologickou stopu ve zbytečném používání jednorázového nádobí. Proto prosíme návštěvníky, aby si i letos sebou přinesli svou misku a lžíci. Na místě bude pro zapomnětlivé k dispozici ekologické nádobí z cukrové třtiny,“ dodává členka organizačního týmu Simona Havlová.

Veganské hody navazují na podobné akce, které se konají v Praze, Brně, Bratislavě i dalších evropských městech.

Své veganské jídlo k ochutnání může přinést každý – ať už vegan či nevegan. K dispozici budou stoly i vybavení pro ohřev jídla.

Více informací a tabulka se seznamem jídel jsou k dispozici v události na Facebooku.

Veganské hody Jihlava vol 7. – Smetanovy sady v Jihlavě – 18. září 2020 od 15 do 18 hodin