Blogujeme z Vysočiny

05.09.2017
Začínáme. Chceme zpestřit život ve městě. Jak? Psaním o životě na dědině.:-)

Žijeme na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje. Kopce a kopečky Vysočiny máme takřka za domem, a tak nás to k té Jihlavě táhne. Jihlava city – jak vzdálený je nám tento svět, a jak blízký. A tak jsme se rozhodli, že budeme blogovat – blogovat o tom, jak se nám žije (skoro) na Vysočině, na vesnici. Takové zpestření těch blogů a článků, které řeší život ve městě, takové malé odlehčení.

Takže zažínáme. Toto je první – zkušební blog. A protože se nechceme vzdát léta tak lehce a září se v kalendáři ještě malou chviličku neobjeví, pojmeme to lehce – tak, jak to v létě má být.

Léto, jak má být

K létu patří slunce a voda. Slunce a voda patří k životu. A aby ta voda nebyla tak obyčejná, u nás ji necháme provonět bylinkami, občas ji zkombinujeme s nějakým tím rybízem ze zahrádky, a když je sváteční příležitost, nebráníme se ani nějaké té domácí limonádě (nějaký recept? mrkněte třeba tu). A taky máme víno – na zahrádce i ve sklepě, aby toho slunce nebylo málo ani v zimě.:-) Ale zpět k létu, vždyť ještě nebylo ani vinobraní…

Letošní léto bylo horké a výživné, tento způsob léta zdá se nám šťastným. A k tomu všemu štěstí a radosti jsme si sem tam umíchali i nějaký ten koktejl. Ještě to stihnete taky. Ještě chvíli tu doba koktejlů ještě bude, takže doporučujeme třeba Piňa coladu (recept na zdravou - bezalkoholovou variantu tu). No jo, koktejly a dokonce smoothies dorazily už i k nám na lont.:-) Jen zatím mixujeme obyčejným tyčovým mixérem, tak snad časem se k nám dostane i nějaký ten super mixovací robot. Zatím to zvládáme bez robotů. Lidský přístup, obyčejná lidská tvořivost a tradice jsou nám milejší než roboti a technika. Přesto využíváme internet, moderní technologie a dokonce jsme se pustili i do blogování! Jen abychom to hned zpočátku nepřepískli!

Blog po našem

Zdraví, bylinky, zahrada, bydlení nebo zdravá výživa. To by měla být naše témata, o kterých chceme psát. Prostor snad dostanou i naši chlupáči, kterých máme plný dům. Je to radost, ale o tom snad někdy příště.

Zdravíme z dědiny!

Obrázek: Pixabay


  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.