Dvanáct let čekání na comeback Dukly číslo dvě

05.05.2017
/Úvod magazínu Jihlava City 5/2017/ Jako by to bylo včera, když Dukla smetla v baráži Motor 4:0 na zápasy a slavila postup do extraligy. Tehdy snad ještě překvapivěji a o to více bouřlivěji než letos. Chtělo se věřit, že to je comeback na místo, kam Dukla historicky patří, navždy.

Jenže realita znásobená výlukou v  NHL srazila Duklu na dno i  přes nadějné záblesky, jako když porazila před vyprodaným zimákem Kladno i s Jágrem 5:0.

Uplynulo dvanáct let.

Jágr láme rekordy v  NHL.

A  v  Dukle nezůstal kámen na kameni.

Bedřich Ščerban přebíral klub v rozkladu. Když mluvil o extralize, spousta lidí kroutila hlavou. Avšak svůj cíl splnil. A s ním vyvstává řada otázek.

Rozpočet, starý zimní stadion, herní kádr… A jedna, která se týká nás všech: zaplníme zimák a poženeme Duklu, i když bude třeba více porážek než výher?

Rozhovor s jednatelem Dukly Jihlava Bedřichem Ščerbanem jste si mohli přečíst v květnovém vydání tištěného magazínu Jihlava City (elektronický archiv naleznete na www.jihlava.city.cz/magazin) nebo zde


Autor: ) (red

Novinář, copywriter, reklamní a hudební textař. Projektový manažer a šéfredaktor zpravodajského portálu City.cz. Projekt, tehdy ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Ukázat další blog tohoto autora
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.