Jihlavské chodníky

17.02.2017
Je zima. Sněžilo, tálo to, zmrzlo to… …a řešilo se to – na facebooku. Diskutéři se shodli aspoň v jednom bodě. Lamentovat na sociálních sítí nepomáhá.

Je zima. Sněžilo, tálo to, zmrzlo to…
…a řešilo se to – na facebooku. Diskutéři se shodli aspoň v jednom bodě. Lamentovat na sociálních sítí nepomáhá. Stejně jak to nepomůže v hospodě.
Takže se psalo firmě, která má chodníky na starost. 4 lidí to četlo, nikdo se neozval. Tak se psalo vedoucímu oddílu pro veřejné komunikace. Poslalo se několik fotek, který dokumentovaly exemplárně stav nejhorších úseků. Přečetl, neozval se. Ale vida! Další ráno auta vyjely, posypalo se pískem. Nebylo by to potřeba, kdyby se předtím uklízelo sníh, břečku, vodu stejně poctivě, jak na náměstí anebo skoro všude v centru.
Zatím nevím, proč se se to nestalo mimo centru stejně jako tam. Důvody jsou třeba s kapacitou. Mělo by se to vykomunikovat. Třeba by se dalo zřídit i aplikace, kde občan by mohl hlásit problémy s komunikacemi, podobně jak jíž existuje na černé skládky.
Snad táto zima přináší poučení, a v příštích rocích se nebezpečí na chodníkách jíž neopakuje. Nezapomeňme na to, že moc a moc lidí, ať už dětí nebo senioři, jsou na tak špatně upravených chodníkách opravdu ohrožený.


Autor: Klaus Mike Hübner

Němec, učitel na jihlavském gymnáziu, pracoval v SRN, na Ukrajině, a od roku 2001 v Jihlavě, ženatý, otec 2 dětí (21, 6 let), člen Strany zelených

Ukázat další blog tohoto autora
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.