Mluvčí magistrátu Tulis lže!

04.10.2016
Mluvčí magistrátu Tulis lže, … zneužívá medium placené z veřejných peněz k prezentaci osobního názoru a jeho tvrzení jsou navíc očividně lživá.

LEŽ 1
Tulis: „První jihlavské referendum si dává za cíl zastavit nikým nepřipravovanou spalovnu…“
Hübner: Jihlavskou spalovnu odpadů najdete jak v územním plánu města Jihlavy, tak v Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina.
LEŽ 2
Tulis: „První jihlavské referendum si dává za cíl … zavést už zavedený svoz bioodpadu a vytvořit už fungující motivační program pro občany, kteří třídí odpad“
Hübner: V době, kdy byli poprvé osloveni občané, aby podpořili návrh na vypsání referenda (listopad 2014), ještě nebyl zavedený svoz bioodpadu ani motivační systém. Že se koná referendum až nyní, zavinilo vedení města – a soudy několikrát potvrdily, že takto nepostupovalo správně.
Naopak považuji za náš dílčí úspěch, že konečně město v otázkách třídění začalo jednat.
(Na to mám další příklady i důkazy…)
Dále zdůrazňuji, že tzv. „motivační systém“ je jen začátek, nikoliv uspokojující řešení. Stávající dostatečně nemotivuje a nedostatečně odměňuje.
LEŽ 3
Tulis: „Iniciativa za referendum vznikala kolem některých jednotlivců, kteří se domnívali, že jim to přinese před posledními komunálními volbami body v nástupu na radnici.“
Hübner: Mezi těmito „jednotlivci“ byla většina lidí, kteří se jinak politicky vůbec neangažují. Ale hlavně, pod návrh referenda se podepsalo více než 10 % všech jihlavských voličů. „Jedinci“ tedy jsou spíše na radnici. Jsou to lidé, kteří považují svůj názor za důležitější než ten občanů. Cituji pana primátora Chloupka: „Ono je pochopitelně rozdíl, zda mluví zastupitel nebo veřejnost!“.
Tento výrok pana Tulise považuji za nejlživější, ničím ho nedokáže doložit! Kdyby tomu tak skutečně bylo, tak by bylo referendum logicky využíváno v kampani a po komunálních volbách by o něj iniciativa ztratila zájem. Tak tomu však není! Lidem, sdruženým v iniciativě jde o věc, ne o funkce a nějaké výhody. Jak je to s vámi, pane Tulisi?

LEŽ 4
Tulis „Referendum jako nástroj přímé demokracie radnice nikdy neodmítala.“
Hübner: To už je vrchol drzosti, nezaslouží si ani žádný další komentář.

Tulis tvrdí, že Referendum je zbytečné, všechno, co referendisti chtějí, už je … a co nechtějí, město stejně nemá v plánu!“
Ptám se tedy: Proč, kdyby referendum „při nejhorším“ mohlo potvrdit jen současný stav, píšete tak agresivně?
I přes opakované prohry v soudních procesech „jedinci“ ve vedení města nepřestali prosazovat svou vlastní vizi a pokračují v odsuzování referenda. Je to trapné a navíc tím pohrdají soudy a minimálně všemi občany města Jihlavy, kteří se pod návrh referenda podepsali.
Nevěřte těmto lidem! Referendum je pro Vás, ne pro ně! Pojďte hlasovat!


(zdroj: http://www.jihlavske-listy.cz/radnicni_noviny/clan...

Tragédie projednání referendu v jihlavském zastupitelstva:

https://youtu.be/iEV0ezFOU_8


Autor: Klaus Mike Hübner

Němec, učitel na jihlavském gymnáziu, pracoval v SRN, na Ukrajině, a od roku 2001 v Jihlavě, ženatý, otec 2 dětí (21, 6 let), člen Strany zelených

Ukázat další blog tohoto autora
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.