Podpora malých sportů v Jihlavě

19.10.2016
Neustále slyšíme debaty o jihlavské Dukle a hokeji, o Vysočině a fotbalu. Ale popřemýšlel někdo nad tím, že je zde i plno dalších sportovních spolků?

Proč by tyto spolky měli být méně, či dokonce vůbec, podporovány městem?

Jedním z nich, který vznikl za účelem naučit děti pohybu, je Elitavers Akademy. Má momentálně více než 250 členů. Bohužel, zrovna zde chybí výrazná podpora od vedení města. Jednou ze sportovních aktivit akademie je plavání pro děti. Naneštěstí, tento rok děti čeká nejspíše pár posledních návštěv bazénu na ZŠ Demlova. Město totiž nadále odmítá, pronajímat tyto prostory a samozřejmě plavat bez bazénu, se nedá.

Je skvělé, že město nabízí pronájmy tělocvičen široké veřejnosti, nemělo by se ale zapomínat, že děti nemohou docházet na cvičení až v osm hodin večer. Bylo by tedy vhodné, přesunout časy určené pro veřejnost spíše k večerním hodinám a odpolední přenechat dětem.

Programy od této akademie jsou plně navštěvované a velice žádané. S tím souvisejí i plány, které akademie do budoucna zamýšlí. Více hodin plavání pro děti, cvičení maminek s dětmi, judo a mnoho dalších aktivit. Bohužel bez podpory z řad zastupitelů tento velmi účelný a zajímavý projekt, který založil občan Jihlavy a ukázal tak občanskou angažovanost, skončí v propadlišti dějin.

Jak je tedy vypracována koncepce podpory sportu ve městě? Nemělo by zde být hlavním cílem rozhýbat děti a ukázat jim, že se dá čas trávit i jinak, než jen sezením u počítače? Přesně o to, a o mnoho dalšího, Elitavers Akademy usiluje.

Proto by se dle mého názoru mělo více investovat do těchto menších sportovních spolků, které se snaží o zdravý růst dětí.


  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů.