Horácké divadlo Jihlava patří k nejstarším českým divadelním institucím v zemi, bylo založeno v roce 1940. Je zvykem představovat ho jako repertoárové divadlo a jedinou profesionální scénu Kraje Vysočina. V posledních sezónách se Horácké divadlo profiluje jako moderní, živé divadlo, jehož potenciálem...

Benefit: Na představení, označené v programu divadla "Výhoda Citykarty", se vztahuje zvýhodněné vstupné - 30% sleva, kterou je možné uplatnit po předložení Citykarty v pokladně divadla.


Horácké divadlo disponuje stálým činoherním souborem, který čítá dvacet herců. Publikum tvoří převážně diváci z Kraje Vysočina, ovšem stále roste také počet divadelních příznivců Horáckého divadla napříč republikou.

V sezóně uvádí divadlo šest premiér různých žánrů na velké scéně. Každou sezónu má premiéru také pohádka a další tituly na malé scéně, jejíž tvorba se orientuje zejména na mladého diváka a inscenace specifických formátů, zejména pak na divadelní dokument.

Pro rodiny s dětmi zavedlo divadlo nový cyklus Pohádkové neděle, kdy každou první neděli v měsíci jsou na programu vlastní a hostující pohádky na velké scéně. Jednou v měsíci probíhají v divadle sobotní Pohádková čtení na schodech, při nichž se dostanou děti s herci do bližšího kontaktu.

Celou řadu programů pro veřejnost nabízí také Zkušebna, ať už jde o divadelní a pohybové kurzy či po domluvě i jednotlivé lekce, besedy s diváky nebo jednorázové akce.

Aktuální program divadla i vstupenky lze najít na stránkách ww.hdj.czRozhovory

Zajímavosti

Předplatné do Horáckého divadla se bude letos prodávat celé léto

Opatření spojená s pandemií letos také zpozdila prodej předplatného na příští sezónu Horáckého divadla....

Dárková vstupenka do divadla od Ježíška

Horácké divadlo nabízí dárkové vstupenky už tradičně, v letošní sezóně je novinkou jejich prodloužená...