"Tanec je náš život, v Nart dance to zvládáme i v době covidové," říká hlavní trenérka taneční školy
"Udržet činnost taneční školy v době, kdy jsou již více než tři měsíce omezeny všechny pohybové aktivity není vůbec snadné. Se založenýma rukama ale nesedíme, snažíme se situaci přizpůsobit," přiznává Barbora Schreková, hlavní trenérka taneční školy Nart dance school. Zvládají to díky internetu, kdy prostřednictvím Youtube a zoom trénují stále pět dnů v týdnu.

,,Prvních 14dní po zákazu činnosti  jsme našim tanečníkům natáčeli celé hodinové lekce na youtube, kde ovšem nebyla možnost kontroly správného provedení pohybu, či prostor pro zodpovězení dotazů. Přešli jsme proto na tréninky přes  ZOOM, což umožňuje oboustrannou komunikaci a mnohem lepší kontakt s tanečníky. Tímhle způsobem fungujeme do dnešního dne," shrnula tréninkovou činnost další z trenérek jihlavské taneční školy Anna Korba Vanacká.

O živých závodech, které k jihlavské taneční škole neodmyslitelně patří, uplynulý rok rozhodně nebyl. Jediné soutěže, které se tanečníci Nart dance school v posledních měsících zúčastnili, byla Podzimní Cena TŠ TWIST Říčany, 12.9. 2020 v Říčanech u Prahy.

Odtud si tanečníci odvezli dvě zlaté a tři stříbrné medaile. Na další tradiční soutěže už bohužel nedošlo a vše se přesunulo pouze do online prostoru.

Online soutěže fungují pod záštitou Českého svazu akrobatického rokenrolu. Výrazných úspěchů dosáhli tanečníci Nart dance school v soutěži Slovak Cup, která proběhla 20.12.2020. Na prvním místě se v kategorie duo ladies umístila Barbora Březnová se Zuzanou Bohatou a to v konkurenci devíti duet. Za účasti jedenácti duet si v kategorii duo girls třetí místo vytančila Nikol Vopálenská s Eliškou Jahelkovou a šesté místo získala Viola Šteflová s Eliškou Lédlovou.

V období vánočních svátků proběhla soutěž jednotlivců s názvem "Rokenrolák", kde měla taneční škola Nart dance school opět své zástupce. Soutěž probíhá formou soutěžních videí zaslaných z domácího prostředí. V kategorii Hobby children zvítězila v konkurenci 9ti sólových vystoupení Viktorie Rychtecká. Medailové umístění za svůj výkon získala Nikol Vopálenská, která v kategorii Master juveniles skončila třetí, stejně jako Tereza Březnová v kategorii Master junior.

"Tahle doba není pro nikoho z nás jednoduchá, proto se snažíme udržet naše tanečníky v co nejvyšší aktivitě formou pravidelných online tréninků. Online soutěže jsou skvělým a kreativním prostředkem pro motivaci tanečníků. Děláme co můžeme. Věřím, že  situaci zvládneme  s co nejmenší ztrátou členské základny," sdělila trenérka Barbora Schreková.

Ačkoli je prognóza návratu k běžnému životu stále jen mírně optimistická, trenérský tým taneční školy Nart dance school již usilovně připravuje program na další rok.

"Po celou dobu nouzového stavu jsme usilovně plánovali aktivity pro příští rok. Po divácky velmi úspěšném Karlíkovi a jeho továrně na čokoládu chceme v  prosinci roku 2021 uvést premiéru nového představením na motivy Ernesta Theodora Amadea Hoffmanna s názvem Louskáček. Příběh, který se odehrává v 19.století v Londýně, vypráví o kouzlu Vánoc a proměňuje povahy lidí, považujeme za skvělou předlohu pro zpracování divadelně-tanečního čísla," přiblížila část plánů zakladatelka taneční školy Vanacká.

"V akrobatického rokenrolu, chystáme sestavení dívčí formace junior, která by v Jihlavě vznikla historicky vůbec poprvé. Aktuálně se již 15 let v Jihlavě věnujeme malým formacím (7 členů) a sestavením formace velké (12 členů) je obrovskou výzvou a to hlavně z důvodu možné účasti na světových soutěžích," doplnila hlavní trenéra Schreková, sama držitelka několik medailí z mistrovství světa v dívčích senior formacích.


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!