Až do konce září bude uzavřená ulice u mlékárny. Trolejbus tudy ale projede



  Jihlava
  19.05.2015

​Od pondělí je uzavřená ulice Na Dolech, část jihlavské páteřní silnice z centra směrem na Humpolec. Řidiči si musí z důvodu její rekonstrukce zvyknout až do konce září na objížďky. Vytížené linky MHD, která ulicí projíždí, se uzavírka zatím nedotkne.

Oprava nejen povrchu silnice ale i kanalizace, vodovodu, chodníků a také osvětlení se dočká frekventovaná ulice ve svých úsecích, nesoucích název Humpolecká, Na Dolech a Jiráskova. V pondělí 18. května stavbaři uzavřeli první část silnice.

„Od 18. května začala platit úplná uzavírka prvního úseku mezi železničním přejezdem a mlékárnou, obousměrná objížďka vede ulicemi Fritzova, Havlíčkova a Romana Havelky,“ informovala k opravě silnice druhé třídy, která je ve správě hejtmanství, mluvčí krajského úřadu Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

To znamená komplikace pro řidiče mířící do Jihlavy směrem od Humpolce, či pro obyvatele čtvrti Dolina. Ti se musí po několik měsíců navyknout využívat pro spojení s centrem města především Vrchlického ulici.

Současně při rekonstrukci město vybuduje semafory řízenou křižovatku ulice Jiráskova – Na Dolech s odbočkou do ulice S.K. Neumanna, v prostoru vjezdu do areálu mlékárny.

Uzavírka vytížení silnice se však nedotkne vytížené trolejbusové linky C, která tudy projíždí. „Omezení provozu MHD bude nutné až ke konci rekonstrukce, kdy se bude pokládat asfaltová vrstva, jinak se to MHD nedotkne, neznamená to pro nás žádné velké omezení,“ uvedl pro JihlavaCity.cz technický náměstek dopravního podniku Jaroslav Šetek. Trolejbusy budou až do pokládky finální vrstvy nového asfaltu stavbou projíždět.

Údržba Jihlavského tunelu bude muset počkat
Uzavírka však zbrzdí pravidelnou údržbu Jihlavského tunelu na obchvatu města. „Kvůli uzavírce Jiráskovy ulice se pravidelná plánovaná údržba Jihlavského tunelu, která se měla dělat od 25. května, odložila. Přeložila se na září, musí se provádět každoročně,“ uvedl vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu Ján Tinka.

Silnice druhé třídy, nesoucí v tomto úseku krajského města jméno Jiráskova, Na Dolech a Humpolecká, by podle plánu měla být uvedená do předčasného užívání na konci září, celá stavba pak má být dokončená a předaná do 13. listopadu.

Na stavbě za 35 milionů korun bez daně se podílí kromě hejtmanství také jihlavská radnice a dopravní podnik, nejvíce z investice zaplatí Kraj Vysočina – 21 milionů korun.

„Na této silnici připravujeme na letošek ještě dvě stavby a to v úseku Jihlava – Větrný Jeníkov a Větrný Jeníkov – Humpolec,“ dodala mluvčí hejtmanství Svatošová.

V dohledné době začne v Jihlavě také částečná uzavírka Okružní ulice, kde město bude opravovat most nad podchodem. Ulice by však měla být průjezdná vždy jedním jízdním pruhem. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.




Nejoblíbenější podniky