Aby bylo živo, zrušili úředníci byrokracii a vybrali místa pro kulturu, akce lze hlásit on-line

Jedním z míst, kde chce jihlavská radnice umožnit jednodušeji pořádat akce, je Park Gustava Mahlera. Zdroj: Lukáš Tichánek, archiv City.cz

  Jihlava
  13.06.2019

Uspořádat akcí v ulicích, na náměstích či parcích, může být někdy kvůli povolením radnice složité. V Jihlavě se proto rozhodli, že půjdou pořadatelům vstříc. Byrokratická razítka nahradí jednoduchý on-line způsob nahlášení.

Kulturní akce uspořádaná rychle a bez formulářů? V Jihlavě by to dobudoucna neměl být žádný problém.

„Jedním z důležitých úkolů města je podporovat živou kulturu. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta,“ řekla za jihlavský magistrát mluvčí Aneta Hrdličková.

„Na místech připravených pro kulturu bude mít organizátor možnost uskutečnit svoji akci rychle a pohodlně díky přehlednému rezervačnímu systému dostupnému z webu města, jednoduchým pravidlům užívání a minimální administrativě. Namísto vyplňování mnoha formulářů a návštěv několika odborů magistrátu bude stačit jen jeden online vyplněný dokument a jediný podpis,“ uvedla radní pro oblast kultury města Silvie Čermáková.

V seznamu budou prostory různých velikostí a charakterů, například Smetanovy sady, Václavský parkán, Český Mlýn, Keťásek nebo Park Gustava Mahlera.

„Chceme vyjít vstříc všem organizátorům, kteří již nyní kulturní aktivity ve veřejném prostoru konají, ale také povzbudit ty, které možná dosud odrazovalo složité vyřizování na úřadech,“ doplnila Čermáková.


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...