Auto v Horním Kosově narazilo do sloupu a vzplálo. Cestující z vozu vytáhl kolemjdoucí  Jihlava
  17.07.2015

Náraz do sloupu trolejového vedení zapříčinil požár vozu Peugeot na křižovatce ulic S.K. Neumanna a Vrchlického v Horním Kosově. Cestující před vypuknutím požáru vytáhl podle informací od svědků náhodný kolemjdoucí.

K nehodě došlo v pátek odpoledne před 15. hodinou, vůz po nárazu do sloupu vzplál.  "Osobní vozidlo v křížení ulic S.K. Neumanna a Vrchlického narazilo do sloupu. Na místě byli dva zranění," uvedla v pátek před 16. hodinou mluvčí policie Dana Čírtková.

Hasiči však stihli požár auta velmi rychle uhasit, k požáru vyjížděli ve 14:51. "V době příjezdu byl po nárazu do sloupu vůz v plamenech. Likvidace požáru byla velice rychlá," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Oheň se hasičům podařilo zcela uhasit v 15:12.

Posádku vozu před vypuknutím požáru vytáhl svědek nehody. "Když hasiči přijeli na místo nehody, byli již cestující z vozu venku a v péči zdravotníků," dodala mluvčí hasičů.

"Oba zraněné vytáhl z vozu přítel mojí mamky, který se v tu dobu zrovna nacházel na parkovišti u Jarní 34. Neviděl nehodu, ale potom co uslyšel velký náraz a uviděl nabourané auto, tak doběhl na místo a vytáhl oba z vozu, s oběma poté čekal na sanitku," uvedla pro server JihlavaCity.cz dívka, která si nepřála uvést své jméno.

"Vím že po chvíli doběhl ještě jeden pán, který mu pomáhal a ještě déle asi další dva lidé, kteří mu pomáhali odnést paní trochu dál od vozu. Akorát říkal, že je smutné, že okolo byla spousta dalších lidí, kteří jenom přihlíželi, než aby mu pomohli," dodala.

Zdravotníci následně muže a ženu převezli k ošetření do nemocnice. "Jeden účastník nehody utrpěl středně těžké až těžší poranění a druhý cestující spíše lehčího charakteru," dodala ředitelka zdravotnické záchranné služby na Vysočině Vladislava Filová.Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: S. K. Neumanna, Jihlava


Nejoblíbenější podniky