Studentská i žákovská divadla předvedou v Jihlavě své umění, dojde i na Havla 16. 03. 2017

Do Jihlavy se vydají divadelní naděje: už ve čtvrtek totiž startuje v jihlavském DIODu regionální postupová přehlídka studentského divadla JID a o týden později budou na stejném místě bojovat o postup do dalšího kola dětské divadelní soubory na Docela malém festivalu.

Třídenní postupová přehlídka studentského divadla letos nese motto Jedeme dál. "Divadlo by nemělo končit oponou, ale mělo by zanechávat nějaký zážitek. A ten společně s radostí by nás měli poponést v životě dál a ne jenom, abychom přišli do divadla a tím to skončilo. Ten přesah je velmi důležitý," vysvětlil moto letošního ročníku vedoucí přehlídky Jan Bušta.

Tři dny plné divadla

Krátce po čtvrtečním zahájení vystoupí hned třikrát soubor GT Hlinsko složený z bývalých a současných studentů hlineckého gymnázia. Studenti zahrají tři hry spojené s Václavem Havlem: Perpetuum Mobile, Motýl na anténě či Ela, Hela a stop. 

Večer se ujmou scény jihlavští herci z nezávislého divadelního sdružení De Facto Mimo s jejich novinkou Třetí světová láska, která dokumentuje divadlo, lásku a film. Na závěr prvního divadelního dne zahraje skupina Bee Band swing a jazz.

Páteční program zahájí v deset hodin dopoledne jihlavský soubor Nebyl čas s upravenou pohádkou Boženy Němcové O chytré horákyni. Následovat bude vystoupení souborů Spoušť, Čupakábra ZUŠ Jihlava a opět vystoupí studenti hlineckého gymnázia. 

V šest hodin večer vystoupí před jihlavským publikem žáci třebíčské Základní umělecké školy s hrou Minuta ticha. Na sobotní poledne je připraveno slavnostní zakončení.

Děti vystoupí o týden později

Jen pár dnů po skončení velké divadelní akce pro studenty se do DIODu sjedou soubory složené ze žáků základních škol, bude se tam totiž konat tradiční Docela malý festival.

Na festivalu vystoupí celkem jedenáct soutěžních a dva nesoutěžní soubory.


Autor: Tomáš KucejVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!