Česko-ukrajinská spolupráce pokračuje. Polytechnika hostila studenty z Užhorodu  Jihlava
  24.05.2019

Lidé z bývalé Podkarpatské Rusi mají k Čechům blízko. Potvrzuje to i spolupráce Vysoké školy polytechnické z Jihlavy a Národní univerzity v Užhorodu. Studenti z Ukrajiny dorazili v polovině května do Česka. Čeští kolegové je provedli po Jihlavě, Telči a Praze.

Již sedm let spolupracuje jediná veřejná vysoká škola v Kraji Vysočina s užhorodskou univerzitou. Nejinak tomu je v letošním roce. Od 13. do 16. května do Česka zavítali studenti z bývalé Podkarpatské Rusi, kteří dorazili na workshop nazvaný Kulturní cestovní ruch Vysočiny a Zakarpatské Ukrajiny.

Studenti byli rozděleni do pěti mezinárodně smíšených týmů, které se zabývaly problematikou kulturního života a kulturních zvyklostí, historickými pamětihodnostmi a jinými atraktivitami obou regionů. Zároveň měli možnost srovnat podmínky studia na partnerské škole,“ vysvětlovala mluvčí vysoké školy Magdalena Martini.

Vysokoškoláci zamířili do jihlavské zoologické zahrady, navštívili UNESCO město Telč či republikovou metropoli Prahu. Češi se ujali role průvodců. V rámci toho plnili stanovené úkoly a připravovali závěrečnou prezentaci. Tou také celý projekt vyvrcholil.

I přes nepřízeň počasí si studenti z obou táborů akci pochvalovali. Pokračování spolupráce přijde na řadu na podzim letošního roku. Tehdy se role obrátí a Češi pojedou na Zakarpatskou Ukrajinu.


Autor: Petr Jindra
Nejoblíbenější podniky