Muž z Pardubicka napadl v jihlavské MHD revizora. Za útok pěstí mu hrozí 3 roky  Jihlava
  29.05.2015

Až tři roky si může posedět ve vězení čtyřiatřicetiletý muž z Pardubicka. Ten letos v polovině dubna cestoval jihlavskou MHD "načerno". S nachytáním revizorem se ale nechtěl jen tak smířit a kontrolora napadl.

Na tu cestu trolejbusem asi dlouho nezapomene čtyřiatřicetiletý muž z Pardubicka a stejně tak jihlavský revizor. Osudy těchto dvou lidí se zapletly v polovině dubna, když se čtyřiatřicetiletý muž kolem jedné hodiny odpoledne rozhodl svézt po Jihlavě trolejbusem bez platné jízdenky. 

Jeho představu jízdy MHD zadarmo mu ale na jihlavském Masarykově náměstí překazil revizor. Hříšníkovi bez jízdenky následně ujely nervy a přímo v trolejbusu před zraky dalších cestujících udeřil revizora pěstí do obličeje. 

"Zranění napadeného muže si vyžádalo ošetření v nemocnici," řekla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na místo konfliktu záhy po incidentu přijeli přivolaní policisté. "Zjistili totožnost útočníka a místo činu ohledali," dodala mluvčí policie. 

"Policisté shromáždili důkazy a následně sdělili čtyřiatřicetiletému muži podezření ze spáchání dvou přečinů, ublížení na zdraví a výtržnictví," dodala policejní mluvčí. Čtyřiatřicetiletému útočníkovi nyní za útok hrozí až tři roky vězení. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Masarykovo náměstí, Jihlava


Nejoblíbenější podniky