V jihlavském Cityparku se střídají nájemci. Prostory opustilo i Rádio Jihlava

City park opustily dvě dlouholeté stálice. Z centra zmizelo Rádio Jihlava a Marks and Spencer. Zdroj: CPJ

19.03.2019
Největší nákupní a zábavní centrum v Kraji Vysočina se mění. A součástí změny jsou i společnosti, jež s ním byly dlouho spjaté. V poslední vlně opustila nákupní park dvě známá jména - "oděvníci" z Marks and Spencer a regionální Rádio Jihlava. Management však slibuje příchod nových nájemců a také vybudování tržnice.

Byly to stálice jihlavského nákupního "dění". Ani ty však nevydržely. Oděvní firma Marks and Spencer a Rádio Jihlava prostory City parku opustily. Následovaly tak značky jako Interspar, Bijou Brigitte, Evoco, GE Money, Next, Intimissimi či Komerční banka.  

Přitom třeba právě Rádio Jihlava ze studia v jihlavském nákupním centru Citypark začalo vysílat 1. června 2009. Letos tam tak mohlo oslavit kulaté desáté výročí. Místo oslav však v tichosti prostory vyklidilo.

„Rádio Jihlava bylo jedním z prvních nájemců, nicméně velmi specifickým. Přítomnost takové jednotky byla ve srovnání s jinými centry hodně ojedinělá. Byť známe přesné důvody odchodu, není v naší kompetenci je dále sdělovat, protože šlo o rozhodnutí nájemce nikoli vlastníka objektu,“ komentovala situaci marketingová manažerka centra Jana Vránová.

A odkud jihlavské rádio vysílá nyní, není zcela jasné. „Rádio Jihlava je i nadále jihlavským rádiem, po zrušení prostoru v City parku se vysílání dále připravuje na dvou místech v Jihlavě. Adresy studií nezveřejňujeme,“ uvedl na dotaz portálu City.cz ředitel Rádia Jihlava Michal Plachý.

Materiály jdou přes Brno?

Podle nejmenovaného zdroje redakce City.cz, který dobře zná interní fungování rádia, ale vysílání probíhá tak, že se materiály připravují v Jihlavě, odkud jsou posílány do Brna. Brněnské Rádio Krokodýl, které je "matkou" Rádia Jihlava, je pak vysílá do éteru skrz hosovský vysílač. „Omlouvám se, ale o tomto nechci a nemohu hovořit. Kontaktujte prosím pana ředitele,“ sdělil pouze moderátor Milan „Fugas“ Pinder.

Ředitel Rádia Jihlava však slova o odchodu z krajského města Vysočiny vyvrátil. „Rádio Jihlava se nepřestěhovalo do Brna, pouze zrušilo svoje působení v Cityparku. Na vlně 101,1 FM vysíláme od začátku ze stejného místa, a to z Hosova. Program se stále realizuje v Jihlavě. Moderátoři do Brna nedojíždí, stále žijí a působí v Jihlavě,“ vysvětloval.

Ohrožena prý není ani budoucnost regionální rozhlasové stanice. „Budoucnost rádia rozhodně nespojujeme se Cityparkem. Věříme, že budeme v Jihlavě ještě dlouho na frekvenci 101,1 FM šířit kvalitní hudbu, zábavu a informace. V souvislosti se zrušením pronájmy v Cityparku nebyly provedeny žádné personální změny,“ dodal Plachý.

Redukce a trhy

Kromě rádia se však z nákupního centra vytratil i oblíbený britský oděvní řetězec Marks and Spencer. „K odchodu Marks and Spencer lze říci, že se jedná o dlouhodobou strategii firmy jdoucí napříč většinou evropského trhu, a to je stahování jednotek z lokálních měst a celková redukce počtu prodejen,“ prohlásila manažerka Vránová.

Redakce City.cz kontaktovala jak české vedení společnosti Marks and Spencer, tak britskou centrálu. Ani v jednom případě však odpovědi na otázky nedostala. V tuto chvíli již na Vysočině není žádná pobočka tohoto britského oděvního gigantu.

Střídání nájemců míst v nákupních centrech je však běžnou praxí v celé republice. Lze předpokládat, že se bude v budoucnu znovu opakovat.

A také City park tak čeká další obměna. V prvním podlaží centra má vzniknout tržiště s čerstvými potravinami, přibýt mají i nové obchody. V průběhu přestavby budou některé ze stávajících obchodů přesunuty do provizorních prostor. 


Autor: Petr Jindra

Místo události: Hradební 1,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Rozšíření Hradební ulice v centru Jihlavy se zpozdí a prodraží. Kvůli kanalizaci

  18.06.2019
  Práce na rozšíření průtahu Jihlavou, který ve chvílích uzavírky dálnice D1 slouží i jako objízdná trasa,...

  Aby bylo živo, zrušili úředníci byrokracii a vybrali místa pro kulturu, akce lze hlásit on-line

  13.06.2019
  Uspořádat akcí v ulicích, na náměstích či parcích, může být někdy kvůli povolením radnice složité. V...

  FOTO: Citypark čekají změny za sto milionů, dostane i prosklený výtah s výhledem

  12.06.2019
  Jihlavský Citypark čeká letos výrazná proměna. Rekonstrukce, jejíž náklad přesáhne 100 milionů korun,...

  OBRAZEM: Eurojack měl říz. V Jihlavě změřili síly dřevorubci z celé Evropy

  09.06.2019
  Létající piliny a ostré zářezy jak pilou, tak sekerou. Mistrovství Evropy v dřevorubeckých sportech Eurojack...

  FOTO: Pod Křemešníkem rostou mladé buky Terka a Vojta, stromy nesou jména dětí, které je vysadily

  09.06.2019
  Dvacítka dětí z celé Vysočiny pod Křemešníkem na Pelhřimovsku zasadila mladé buky. Dvouleté odolné a...

  "Ráno si dát šťopičku slivovice," zní recept ženy z Jihlavy. Oslavila 104. narozeniny

  07.06.2019
  Úctyhodného věku 104. let se v pátek dožila Anděla Hosová z Jihlavy. Pogratulovat k narozeninám jí za...