V jihlavském Cityparku se střídají nájemci. Prostory opustilo i Rádio Jihlava

City park opustily dvě dlouholeté stálice. Z centra zmizelo Rádio Jihlava a Marks and Spencer. Zdroj: CPJ

19.03.2019
Největší nákupní a zábavní centrum v Kraji Vysočina se mění. A součástí změny jsou i společnosti, jež s ním byly dlouho spjaté. V poslední vlně opustila nákupní park dvě známá jména - "oděvníci" z Marks and Spencer a regionální Rádio Jihlava. Management však slibuje příchod nových nájemců a také vybudování tržnice.

Byly to stálice jihlavského nákupního "dění". Ani ty však nevydržely. Oděvní firma Marks and Spencer a Rádio Jihlava prostory City parku opustily. Následovaly tak značky jako Interspar, Bijou Brigitte, Evoco, GE Money, Next, Intimissimi či Komerční banka.  

Přitom třeba právě Rádio Jihlava ze studia v jihlavském nákupním centru Citypark začalo vysílat 1. června 2009. Letos tam tak mohlo oslavit kulaté desáté výročí. Místo oslav však v tichosti prostory vyklidilo.

„Rádio Jihlava bylo jedním z prvních nájemců, nicméně velmi specifickým. Přítomnost takové jednotky byla ve srovnání s jinými centry hodně ojedinělá. Byť známe přesné důvody odchodu, není v naší kompetenci je dále sdělovat, protože šlo o rozhodnutí nájemce nikoli vlastníka objektu,“ komentovala situaci marketingová manažerka centra Jana Vránová.

A odkud jihlavské rádio vysílá nyní, není zcela jasné. „Rádio Jihlava je i nadále jihlavským rádiem, po zrušení prostoru v City parku se vysílání dále připravuje na dvou místech v Jihlavě. Adresy studií nezveřejňujeme,“ uvedl na dotaz portálu City.cz ředitel Rádia Jihlava Michal Plachý.

Materiály jdou přes Brno?

Podle nejmenovaného zdroje redakce City.cz, který dobře zná interní fungování rádia, ale vysílání probíhá tak, že se materiály připravují v Jihlavě, odkud jsou posílány do Brna. Brněnské Rádio Krokodýl, které je "matkou" Rádia Jihlava, je pak vysílá do éteru skrz hosovský vysílač. „Omlouvám se, ale o tomto nechci a nemohu hovořit. Kontaktujte prosím pana ředitele,“ sdělil pouze moderátor Milan „Fugas“ Pinder.

Ředitel Rádia Jihlava však slova o odchodu z krajského města Vysočiny vyvrátil. „Rádio Jihlava se nepřestěhovalo do Brna, pouze zrušilo svoje působení v Cityparku. Na vlně 101,1 FM vysíláme od začátku ze stejného místa, a to z Hosova. Program se stále realizuje v Jihlavě. Moderátoři do Brna nedojíždí, stále žijí a působí v Jihlavě,“ vysvětloval.

Ohrožena prý není ani budoucnost regionální rozhlasové stanice. „Budoucnost rádia rozhodně nespojujeme se Cityparkem. Věříme, že budeme v Jihlavě ještě dlouho na frekvenci 101,1 FM šířit kvalitní hudbu, zábavu a informace. V souvislosti se zrušením pronájmy v Cityparku nebyly provedeny žádné personální změny,“ dodal Plachý.

Redukce a trhy

Kromě rádia se však z nákupního centra vytratil i oblíbený britský oděvní řetězec Marks and Spencer. „K odchodu Marks and Spencer lze říci, že se jedná o dlouhodobou strategii firmy jdoucí napříč většinou evropského trhu, a to je stahování jednotek z lokálních měst a celková redukce počtu prodejen,“ prohlásila manažerka Vránová.

Redakce City.cz kontaktovala jak české vedení společnosti Marks and Spencer, tak britskou centrálu. Ani v jednom případě však odpovědi na otázky nedostala. V tuto chvíli již na Vysočině není žádná pobočka tohoto britského oděvního gigantu.

Střídání nájemců míst v nákupních centrech je však běžnou praxí v celé republice. Lze předpokládat, že se bude v budoucnu znovu opakovat.

A také City park tak čeká další obměna. V prvním podlaží centra má vzniknout tržiště s čerstvými potravinami, přibýt mají i nové obchody. V průběhu přestavby budou některé ze stávajících obchodů přesunuty do provizorních prostor. 


Autor: Petr Jindra

Své pouto k City.cz si budoval po dobu dvou let jako externista-sporťák. Pak lásku projevil naplno a stal se plnohodnotným členem redakčního týmu.

Místo události: Hradební 1,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  VIDEO: Jedno z největších náměstí v zemi ožilo velikonočním jarmarkem

  20.04.2019
  Náměstí v centru krajského města Vysočiny v sobotu ožilo velikonočním jarmarkem. Lidé mohli obdivovat...

  Do žlutých kontejnerů mohou lidé v Jihlavě nově vyhazovat i kovový odpad

  19.04.2019
  Třídění plastů, skla a papíru je v Česku vcelku zažitá věc. S tříděním kovů, třeba i hliníkových víček...

  Stavbaři znovu zavřou D1, na Vysočině budou z pátku na sobotu bourat most

  18.04.2019
  Řidiči od pátečního večera do sobotního dopoledne neprojedou po dálnici D1 úsekem mezi Velkým Beranovem...

  Opravenou ulici po pár měsících znovu rozkopali dělníci. Kvůli zchátralé kanalizaci

  18.04.2019
  Jen pouhých pár měsíců vydržel nový asfaltový koberec v Telečské ulici v Jihlavě. Po opravě ulice tam...

  Soud zastavil stavbu rezidence Vrchlického, peníze za rezervaci bytů lidem vrátí

  16.04.2019
  Výstavba bytového areálu rezidence Vrchlického, který budovali stavbaři na rohu jihlavských ulic Vrchlického...

  Bez bydlení nelze normálně žít, zavelela Jihlava. Radnice spustila Housing First

  15.04.2019
  Jihlava ohlásila nový přístup řešení nedostatku bytů - Housing First. Zařadí se mezi přibližně dvě desítky...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: