Cyklostezku u Českého mlýna uzavře oprava mostu. Do půlky června tam nikdo neprojede  Jihlava
  27.03.2019

Oprava mostu na dálničním přivaděči u Českého mlýna dočasně uzavře tamní cyklostezku. Ta bude komplet neprůjezdná až do poloviny června, pak by měla být částečně volná alespoň v odpoledních hodinách. Pokud půjdou práce podle plánu, pak by otevření v plném rozsahu mělo proběhnout na konci září.

Za stavbou stojí oprava mostu, který je součástí dálničního přivaděče a silnice I/38 směrem do Havlíčkova Brodu. Protože pod ním vede také cyklostezka, musí se cyklisti připravit na omezení. Ta potrvají od 1. dubna až do konce září.

První etapa, která potrvá od 1. dubna do poloviny června, s sebou přinese úplnou uzavírku. Cyklisté neprojedou v žádnou denní ani noční hodinu a budou muset využít objízdné trasy. Druhá etapa, která potrvá do poloviny července, již umožní částečný průjezd ve vybraných odpoledních hodinách.

Od 15. července do 16. srpna bude možné úsekem projíždět bez omezení. Ta se však vrátí 16. srpna a potrvají až do konce září. Časový harmonogram pak zajistí stavební firma podle průběhu stavebních prací.

„Toto řešení dbá na bezpečnost, víc než na komfort sportovců. Avšak nesouhlasím s úplnou uzavírkou po celou dobu stavby a vyjednaný částečný provoz považuji za kompromisní řešení,“ komentoval situaci náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička.

 V první etapě budou stavební dělníci provádět betonáž mostních pilířů. Zároveň budou manipulovat s několikatunovými nosníky. I proto bude z bezpečnostních důvodů cyklostezka uzavřená. "Po celou dobu stavby však bude fungovat objízdná trasa pod mostem na ulici Romana Havelky," dodal náměstek.


Autor: Petr JindraMísto události: Romana Havelky, Jihlava


Nejoblíbenější podniky