Práce na D1 u Humpolce skončily. Kolona ve směru do Brna se rozjelaDalší dopravní kolaps na D1 způsobují stavební práce v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Zdroj: Ilustrační foto, archiv  Jihlava
  20.12.2018

/AKTUALIZOVÁNO 14.20/ Cestování z Prahy do Brna je v průběhu tohoto týdne doslova očistcem. Během čtvrtečního rána pokračoval na dálnici D1 u Humpolce posun provizorních svodidel stavební firmou. Kolona ve směru na jih Moravy měřila až sedm kilometrů. Nyní už se ale pomalu rozjíždí. Stavební práce v místě omezení totiž ustaly.

Posun svodidel v dálničním úseku D1 mezi exitem 90 Humpolec a exitem 104 Větrný Jeníkov pokračoval také během čtvrtečního dopoledne. A také tentokrát se v místě tvořily dlouhé kolony, které s sebou přinesly až více než hodinové čekání.

"V úseku mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem začalo sněžit. Apelujeme na řidiče, aby byli opatrní," varovali policisté na svém twitterovém profilu.

Řidiči jedoucí od Prahy tak často volili alternativní trasu. Dálnici D1 se pokoušeli vyhnout.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové kolona měřila ve směru do Brna až sedm kilometrů, ve směru do Prahy přibližně půl kilometru. Na místě byly také čtyři policejní hlídky. Dvě asistovaly silničářům, další dvě pak dohlížely na dopravu v úseku. 

"Nyní už se kolona pomalu rozjíždí, protože stavební práce ustaly," doplnila mluvčí. 

Problémy pokračovaly už druhý den po sobě. Stavební firma dostala nařízeno posunout svodidla. Jejich postavení neumožňovalo ani průjezd záchranných složek v případě kolony, což kritizoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek po dálničním kolapsu. Ten D1 zablokoval ve středu odpoledne a večer. 


Autor: Petr Jindra

Místo události: D1,Humpolec

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...