Dálnici D1 čeká v noci o víkendu uzavírka ve směru na Brno. Obsadí ji stavařiUzavírka dálnice ve směru na Brno zkomplikuje o víkendu cestování po D1. Ilustrační foto Zdroj: Ilustrační foto  Jihlava
  24.02.2017

O nadcházejícím víkendu musí počítat řidiči projíždějící po dálnici D1 s noční úplnou uzavírkou dálnice ve směru na Brno. Ta souvisí se zahájením letošních prací na modernizaci nejstarší české dálnice. Dopravní omezení se  bude týkat šestikilometrového úseku mezi 162. a 168. kilometrem.

Dopravní omezení na dálnici D1 začne v sobotu v 8 hodin ráno, kdy budou nejprve uzavřeny levé jízdní pruhy v obou jízdních pásech. "A to v místě pilíře nadjezdu, který je umístěn ve středním dělícím pásu. Toto dopravní omezení by mělo trvat až do sobotních 22 hodin," uvedla mluvčí krajského ředitelství policie na Vysočině Dana Čírtková.

Úplná uzavírka pravého jízdního pásu – tedy jízdního pásu ve směru na Brno čeká následně řidiče od sobotní desáté hodiny večerní až do nedělní šesté hodiny ráno.

Doprava mířící na Brno bude mít vyznačenou objízdnou trasu. "Policisté budou odklánět provoz z dálnice D1 ve směru na Brno na exitu 162 Velká Bíteš, kde budou vozidla pokračovat  po silnici I/37 přes Velkou Bíteš a dále po silnici II/602, kdy na dálnici  najedou zpět na exitu 168 Devět Křížů," popsala mluvčí Čírtková.

"Policisté budou přítomni po dobu uzavírky dálnice na důležitých křižovatkách na objízdných trasách pro případ, že by bylo zapotřebí regulovat zde provoz," ujistila policejní mluvčí.


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...