Děti ubily plameňáka v jihlavské zoo kameny a klacky, dalšího ptáka zranily
Nepochopitelnou kratochvíli si zvolily tři děti v jihlavské zoo. Vnikly tam do odchovu plameňáků a uvnitř ubikace zahájily palbu klacky a kameny do hejna opeřenců. Jeden z ptáků útok nepřežil.

K útoku šesti až desetiletých dětí bez dozoru na hejno plameňáků došlo v pátek po poledni. Chovatelé v ubikaci nalezli ubitého opeřence.

"Jednalo se o jednoho z našich nejlepších samců, otce nejméně osmi vzorně odchovaných mláďat," uvedl na sociálních sítích u fotografie ubitého ptáka zaměstnanec jihlavské zoologické zahrady.

„Chovná hodnota konkrétně tohoto kusu je velmi vysoká, pohybuje se v řádech několika desítek tisíc korun,“ potvrdil iDnes.cz mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.  

A další pták si z útoku výrostků odnesl zranění. „Jeden pták utrpěl otevřenou zlomeninu nohy a pošel. Další je pohmožděný,“ upřesnil mluvčí.

Trojice mladých výtržníků se do zoo dostala přes plot. Při útěku ze zoo však jejich útěk přes Heulos směrem do centra města zaznamenaly kamery městské policie. Hlídka strážníků děti zadržela na Jakubském náměstí.


Autor: Michal Kolařík

Po letech v jihlavské redakci Deníku či MF DNES a iDNES.cz založil portál City.cz. Pak neodolal možnosti pracovat jako redaktor v České televizi, kde vydržel tři roky. Práce na vlastním projektu ale byla větší výzvou.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!