Jihlavská zoo má za sebou druhý nejlepší rok. Navštívilo ji přes 330 tisíc lidí  Jihlava
  02.01.2019

Zoologická zahrada v Jihlavě opět potvrdila svoji pozici trvale nejoblíbenějšího turistického cíle na Vysočině. V uplynulém roce 2018 jejími branami prošlo 333 016 návštěvníků. To je o pouhých 1 413 lidí méně než v rekordním roce 2016.

Rozdíl mezi rokem 2016 a 2018 je však zcela zanedbatelný, neboť v letních měsících toto číslo činí cca návštěvnost za polovinu běžného všedního dne. Oproti roku 2017 pak vloni vzrostla návštěvnost zoo o 16 362 lidí.

Návštěvnicky nejsilnějšími měsíci byly již tradičně měsíce červenec a srpen, během nichž zoo navštívilo celkem více než 130 tisíc návštěvníků. 

"Zajímavé však byly i měsíce duben s více jak 41 tisíci lidmi a říjen se sedmnácti tisíci návštěvníky, což jsou počty o třetinu až polovinu vyšší oproti návštěvnosti uvedených měsíců v minulých letech," uvedl ve středu mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

"Všem návštěvníkům a příznivcům zoo bych za uplynulý rok rád poděkoval, protože správnou zoo tvoří nejen zvířata, ale také návštěvníci, kteří do ní chodí,” reagoval ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák.

A svou roli v tom mohla mít i vysoká porodnost zvířat v jihlavské zahradě. "Podle prvních propočtů a odhadů se v loňském roce v jihlavské zoo narodilo, či vyklubalo kolem osmdesáti druhů živočichů v počtu necelých pěti set jedinců," dodal ředitel zoo s tím, že na počty to je standard jihlavské zoo. 

"Nicméně na kusy se nám počet mírně zvednul díky několika úspěšným odchovům u plazů – třeba vzácných dvojjazyčníků haitských, nebo ještěrek pavích," připomněl ředitel zahrady. 

Nejvýznamnějšími odchovy v rámci zoo to pak byli vloni tygři sumaterští, babirusa sulaweská, irbisové, rysové karpatští, klokani uru, outloni malí, nebo pásovec kulovitý. 

"Samozřejmě mnoho zvířat v průběhu roku i uhynulo, ať už stářím, jako mláďata při neúspěšném odchovu, nebo v důsledku nemoci. Mezi takové živočichy patřil například samec žirafy núbijské Manu a tuleň obecný Artos," vzpomněl Vašák.Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: zoologická zahrada, Jihlava


Nejoblíbenější podniky