Do Jihlavy přijede fotbalový rekordman Poborský. Obhlédne novou líheň talentů  Jihlava
  25.11.2015

Do Jihlavy ve čtvrtek zavítá rekordman v počtu reprezentačních startů a vicemistr Evropy ve fotbalu Karel Poborský. Ten si prohlédne prostory nové fotbalové akademie. Ta je po Plzni teprve druhou fotbalovou akademií v celém Česku.

Ti nejtalentovanější kluci se budou na budoucí fotbalovou kariéru připravovat v Jihlavě, kde nově vznikla fotbalová akademie. A na slavnostní zahájení provozu této nové fotbalové "líhně" zavítá do krajského města Vysočiny i rekordman v počtu reprezentačních startů a fotbalový vicemistr Evropy pan Karel Poborský. 

Ten si prohlédne nejen tréninkové zázemí akademie ale v plánu bude i modelové utkání hráčů fotbalové akademie. 

Jihlavu si pro vznik fotbalové líhně vybrala Fotbalová asociace České republiky (FAČR). Fotbalová asociace dala přednost Jihlavě i před tradičními fotbalovými kluby Ostravy, Brna či Olomouce. "To je pro nás obrovským vyznamenáním," uvedl už dříve pro server JihlavaCity.cz ředitel FC Vysočina Jihlava Zdeněk Tulis.

V praxi to znamená, že právě v Jihlavě se budou na svou možnou profesionální fotbalovou kariéru připravovat ti nejlepší talentovaní chlapci ve věku čtrnáct a patnáct let.

Fotbalová akademie by podle ředitele Tulise mohla být také impulsem pro další rozvoj jihlavského fotbalového stadionu v Jiráskově ulici. "Tento projekt si myslím, že má i takový podtext," uvedl už dříve Tulis. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.
Nejoblíbenější podniky