Do žlutých kontejnerů mohou lidé v Jihlavě nově vyhazovat i kovový odpad  
  19.04.2019

Třídění plastů, skla a papíru je v Česku vcelku zažitá věc. S tříděním kovů, třeba i hliníkových víček od jogurtů, je to ale zatím horší. Jít třídění této suroviny naproti se rozhodli v Jihlavě, kde nyní lidé mohou nově třídit kovové odpady do žlutých kontejnerů na plastový odpad.

Doposud v krajském městě Vysočiny sloužily žluté kontejnery na plastový odpad a také tetra-packové obaly například od džusů či mléka. Městsští zastupitelé však už odsouhlasili novinu - do žlutých kontejnerů nyní mohou lidé vyhodit i kovové odpady.

„Odbor životního prostředí se v posledních letech setkával s častými požadavky řady občanů na zavedení svozu kovů,“ vysvětlila za jihlavskou radnici Aneta Hrdličková z tiskového odboru.

„Lidé mají nyní možnost třídit kovy do stávajících žlutých nádob na plast. Předpokládáme, že budou kontejnery sloužit hlavně pro drobné kovy – plechovky, víčka od jogurtů a podobně,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí jihlavské radnice Katarína Ruschková.

Směs plastů, kovů a nápojových kartonů ze žlutých kontejnerů vytřídí pracovníci na třídící lince v Hruškových Dvorech.

„Požadavku na zavedení svozu kovů magistrát města nemohl v předchozích letech vyhovět kvůli nemožnosti ukládat tři komodity do jednoho kontejneru, nyní už je to možné, takže ve žlutých kontejnerech můžou končit  plasty, nápojové obaly tetrapak i kovym,“ shrnula Hrdličková.

Díky změně vyhlášky pak také je v Jihlavě nově  možné umístit kontejner na bioodpad i k bytovým domům. „Chtěli jsme také vyjít vstříc majitelům bytových domů, kteří mají dvorky a zahrady, aby mohli mít v domě nádobu na bioodpad,“ doplnila Katarína Ruschková.
Autor: ) ( red


Kde nejvíc frčí Citykarta