Do zoo se po třech letech vrátili krokodýli Key a Rocco. Obsadili nový pavilon  Jihlava
  28.11.2015

Do Jihlavy se po třech letech vrátil krokodýlí pár, samice Key a samec Rocco. Společně se zabydlují v novém pavilonu plazů, jehož otevření je naplánováno na 12. prosince.

Po třech letech pobytu v krokodýlí zoo v Protivíně se chovný pár krokodýlů čelnatých vrátil zpět do jihlavské zoo. K jejich vystěhování z Jihlavy přistoupila zoo z důvodu demolice starého pavilonu plazů a opic, který krokodýli obývali. 

Ten byl zbourán a na jeho místě vyrostl nový prostorný tropický pavilon. V něm najdou samice Key a samec Rocco, jak se jihlavští krokodýli jmenují, nový domov.

„Při výstavbě nového pavilonu jsme od začátku počítali s návratem našeho krokodýlího páru a nová prostorná expozice pro ně byla jedním z mých velkých přání. Naši krokodýli jsou totiž jedni z nejstarších obyvatel Zoo Jihlava. Jsou více jak 50 let staří. Rocco a Key jsou navíc zasloužilí rodiče skoro třiceti malých krokodýlů.“ řekla Eliška Kubíková, ředitelka jihlavské zoo.


Krokodýli si v jihlavské zoo zvykají na nové prostředí.  FOTO: Zoo Jihlava

Společně s krokodýly se v pátek 27. listopadu do nového pavilonu nastěhovalo mnoho nových zvířat z plzeňské Zoo, jako třeba velký varan skvrnitý, krásně zbarvený stromový varan modrý a další zástupci plazů a obojživelníků.

Navštívit nový pavilon s tropickým pralesem, šumícím vodopádem ale i třeba vrakem letadla bude možné od 12. prosince. Bude v něm k vidění téměř dvě stě druhů zvířat. 

Stavba pavilonu plazů je v jihlavské zoo posledním pavilonem z velkého projektu za téměř 135 milionů korun, nazvaného Zoo pěti kontinentů. Architektonicky zajímavě řešený pavilon plazů tak trochu připomíná slavný návrh národní knihovny od architekta Jana Kaplického, přezdívaný blob nebo také chobotnice.


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Březinovy sady 5642/10, Jihlava


Nejoblíbenější podniky