Ministerští úředníci řekli ano, dopravní terminál by mohl být hotov v roce 2023  Jihlava
  14.02.2019

Přestavba zanedbaného městského nádraží v centru Jihlavy v moderní dopravní uzel? O ní se hovoří už řadu let. Kdy se ale věci uvedou do pohybu stále nebylo jasné. Nyní se však zdá, že by mohl být terminál vybudovaný v roce 2023. Pokud vyjde harmonogram, na kterém se nyní dohodlo vedení Jihlavy se Správou železniční a dopravní cesty (SŽDC). Radnice také požádá o stomilionovou dotaci z EU.

Zatímco ještě před pár dny to vypadalo s projektem přeměny vlakového městského nádraží v Jihlavě v moderní terminál všelijak, když ministerstvo dopravy odmítlo dosavadní záměr Správy železniční a dopravní cesty (o tom jsme psali zde), o pár dnů později je vše jinak. 

Ministerská komise totiž doporučila Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC) vypracovat projektovou dokumentaci záměru, jehož předmětem je komplexní přestavba kolejiště a vybudování nové výpravní budovy městského nádraží v Jihlavě.

A to je pro celý projekt klíčový krok, aby se věci mohly dát do pohybu. "V návaznosti na výše uvedené rozhodnutí došlo tento týden k další z řady schůzek zástupců SŽDC a města Jihlavy ve věci další koordinace obou navazujících dopravních projektů," nastínila ve čtvrtek Aneta Hrdličková z tiskového odboru jihlavské radnice.

„Centrální komise Ministerstva dopravy doporučila SŽDC projekt realizovat, proto jsme mohli projednat reálné harmonogramy postupů prací. V blízké době bude radě města předložena ke schválení aktualizovaná urbanisticko-architektonická studie, na základě níž bude možné po dlouhých letech jednání a příprav pokračovat v další projektové přípravě," nastínil náměstek jihlavské primátorky pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Pokud všechno půjde dobře, dočkají se Jihlavané podle Laštovičky moderního dopravního terminálu v červnu 2023. 

Město chce také požádat o stomilionovou dotaci z fondů EU s tím, že radnice je připravena zajistit z vlastních zdrojů financování výstavby související s dopravním terminálem, která nebude předmětem dotace.Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Městské nádraží, Jihlava


Nejoblíbenější podniky