Dukla poprvé favoritem. Roli zvládla a Litvínov porazila 4:1

Jihlava
  06.10.2017

Jihlavská Dukla v domácím zápasu nastoupila poprvé v roli extraligového favorita. A v zápase ji potvrdila, když dokázala soka porazit 4:1.

Vítězství proti poslednímu týmu průběžné tabulky, který má ovšem zápas k dobru, se nerodilo lehce. Do první vážnější šance zápasu se dostali v páté minutě hosté z Litvínova, když se Nejezchleb před domácím brankářem Škarkem dostal do zakončení, které skončilo pouze posunutou brankou.

Ani další minuty první třetiny vzrušení z gólu nepřinesly a tak se po prvním dějství odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Hned po úvodním vhazování druhého třetiny se puku ujala Dukla, když se dostal po ose Kubalík - Jiránek až ke Skořepovi, ten ale čekal se svou šancí tak dlouho, až odkrytou branku minul.

Další zahrození domácích už ale brankou skončilo, když nejprve Hlinka nahrál puk rozjetému Andělovi, ten si kličkou objel obránce a před brankářem věnoval puk spoluhráči Žálčikovi stojící u poloodkryté branky. Nádherná kombinace zakončená gólem rozjásala Horácký zimní stadion, domáci vedli 1:0.

Záhy se Litvínov měl k vyrovnání, skrumáž před brankou gólmana Škarka ale pukem v síti neskončila. A tak to byli opět domácí, kdo se radoval z gólu. Ve 36. minutě zápasu neměl problém s příliš laxní obranou hostů Kubalík, který si to z rohu kluziště zamířil přímou čarou před brankáře. Brankář Kántor se jen ohlédl za pukem - 2:0.

Krátce před závěrem druhé třetiny poslal sudí domácí za hákování Macíka do čtyřech. Toho dokázali hosté využít, avšak až po nástupu do třetího dějství. V čase 40:42 pohlednou souhru Litvínovských zametl do brány Nejezchleb a Litvínov tak snížil na 2:1.

Po zbytek zápasu se už z branek ale radovali jen domácí. Nejprve ve 46. minutě využila Dukla přesilovku, Seman doklepl puk nikým neatakován přímo před brankářem. A když tři minuty před koncem třetí třetiny šikovně tečoval Hlinka nahození Šidlíka na brankáře, bylo rozhodnuto. Dukla získala cenné tři body za výhru 4:1.

Branky a nahrávky: 26. Žálčík (Anděl, Hlinka), 36. Kubalík, 46. Seman (Hubáček, Čachotský), 57. Hlinka (Šidlík, Žálčík) – 41. Nejezchleb (Trávníček, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Horák - Ondráček, Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4835. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.