02.10.2018

Svátek fotbalu na Vysočině. Tak označovali nejen lidé z Polné třetí pohárové kolo, ve kterém na svém hřišti přivítali pražskou Spartu. Ta nakonec zaslouženě postoupila. Rozhodně ale herně nenadchla.

Skoro tři a půl tisíce diváků dorazilo na polenský městský stadion, aby vidělo vysočinský svátek fotbalu. Takovou návštěvu v pětitisícovém městečku zřejmě nepamatují. A dlouho pamatovat nebudou.

Samotný vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří prokazovali, že hrají o tři úrovně výš. Pak se ale domácí osmělili a začali vystrkovat pomyslné růžky. Chvílemi se musel gólman Heča pořádně otáčet, aby nekapituloval.

První gól zápasu viděli diváci ve 22. minutě, kdy se po krásné akci prosadil Pulkrab. Ani to ale domácí nezlomilo. Když pak Vácha podruhé zatahoval za záchrannou brzdu, reálně hrozilo jeho vyloučení. A možná by měl zápas jiný vývoj. Jenže to jsou kdyby. A na ta se nehraje.

Hned v úvodu druhé půle mohli domácí skórovat. Jenže to jim nevyšlo. A když v obrovských šancích selhali Bajer s Válkem, zřejmě se fotbalový bůh urazil. Sparta díky Radakovićovi zvýšila na 2:0 a vykročila vstříc postupu.

Ten ohrozil ještě domácí Čížek, jenž v 77. minutě snížil. Pak už ale úřadovali hosté z Letné. Ti nakonec zvítězili v poměru 4:1. Postup si zasloužili hlavně za výkon ve zbytku druhého poločasu.

„Šancí jsme měli dost, ale bohužel nám to tam nenapadalo. Nicméně jsme vyhráli, a to je důležité. Domácí hráli na hranici možností. A především přišlo hodně diváků,“ komentoval utkání sparťanský kapitán Josef Šural.

„Samozřejmě jsem musel pomyslet na srovnání, které bylo blízko. Měli jsme kopec šancí. Já osobně v to doufal. Jenže pak Sparta prostřídala. A už to bylo znát. Musíme se pochválit za výkon pro fanoušky. Snad to bude vzpruha i do ligy,“ dodal hrdina utkání, domácí gólman Jindřich Skočdopole.

Autor: Petr Jindra