FOTO: Citypark čekají změny za sto milionů, dostane i prosklený výtah s výhledem  Jihlava
  12.06.2019

Jihlavský Citypark čeká letos výrazná proměna. Rekonstrukce, jejíž náklad přesáhne 100 milionů korun, se rozběhla v dubnu a završena bude na podzim. Správci obchodního centra od ní slibují přilákat do krajského města Vysočiny nové trendy, zákazníci se mohou těšit i na nové značky nebo prosklený panoramatický výtah s výhledem na okolí.

„Na úpravy a modernizaci jihlavského centra jsme vyčlenili více než 100 milionů korun. Věříme, že to ocení nejen naši nájemci, ale i zákazníci. Právě jejich pohodlí je hlavním cílem a motivací celého projektu,“ uvádí za vlastníka budovy, společnost CPI Property Group Petr Brabec.

Modernizaci čeká zejména interiér centra. Již nyní probíhá úprava pasáže a zásadní změnou projde i restaurační zóna.

„Po své proměně bude nabízet 260 míst k sezení, což je zhruba o 60 více než doposud. Celý jídelní prostor se také významně prosvětlí a bude rozdělen na dílčí zóny, aby poskytoval více soukromí při jídle. V souladu s přáními zákazníků a světovými trendy také v těchto místech přibude zeleň,“ uvedl Aleš Navrátil z CPI Property Group.

Komfort při nakupování by měly zlepšit i zcela nové toalety v 1. podzemním podlaží, stávající toalety čeká rekonstrukce. Příjemnější přesun nově zajistí prosklený panoramatický výtah, který povede napříč čtyřmi patry od parkingu až na horní nákupní pasáž.

K celkovému oživení centra přispějí i samotní nájemci. „Své obchody přesunou a upraví Dm drogerie, Pepco, House, z menších jednotek pak například O2, Fortuna nebo Geco. Nové prostory chystají také A3 Sport nebo Tescoma. Marks and Spencer v listopadu nahradí jiná velká módní značka, jejíž plocha bude po Albertu druhou největší v rámci celého Cityparku,“ prozradil Aleš Navrátil.

Citypark Jihlava letos slaví 11 let své existence, v roce 2009 získalo cenu za Stavbu roku. „Naše nákupní centrum je velmi nadčasovou stavbou, která skvěle zapadá do okolí,“ řekla ředitelka centra Citypark Eva Blažková.Autor: ) ( redMísto události: Hradební 1, Jihlava


Nejoblíbenější podniky