FOTO: Na Havlíčkově ulici vznikne dopravní terminál. Má být hezký a sloužit usměvavým lidem  17. 05. 2019

Tři dopravní terminály by měla mít v roce 2023 metropole Vysočiny. Krom často rozebíraného centrálního terminálu u městského nádraží a v současnosti budovaného Na Dolech přibude i třetí. Vznikne v místě současné zastávky Chlumova a kombinovat bude pěší, cyklo, automobilovou a MHD dopravu. Prý má být hezký a sloužit spokojeným a usměvavým lidem.

Celkem tři dopravní terminály by měly do roku 2023 fungovat na území Jihlavy. Krom v současnosti budovaného přestupního uzlu Na Dolech, kde se stýká železnice, MHD a automobily, a také nejčastěji zmiňovaného centrálního terminálu u městského nádraží, vznikne ještě třetí důležitý dopravní uzel. Ten bude v místech nynější zastávky MHD Chlumova.

„Na základě studie jsme se rozhodli právě v těchto místech vybudovat jeden ze tří dopravních terminálů, abychom splnili podmínky pro čerpání dotace,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička.

 

V prostoru se bude stýkat individuální pěší doprava, výhodou je v tomto případě blízkost náměstí, dále také MHD a cyklodoprava.

Ta bude dle slov náměstka zajištěna buď tím, že do míst město zavede cyklostezku, případně vybudováním cyklopruhu. O tom, co konkrétně v místě vznikne, bude jasno po zpracování projektu.

„Bude to tam hezké. Hezčí než teď,“ odpověděl na dotaz, co bude na terminálu jinak ve srovnání se současným stavem.

 

V praxi to znamená zkulturnění prostoru, možné vybudování zázemí terminálu či přidání zeleně. Laštovička zároveň dodal, že prostor bude příjemným místem, kde budou usměvaví a spokojení lidé.

Zůstat má dosavadní provizorní přechod pod zastávkou směrem k ulici Chlumova. O dalších úpravách město rozhodne po zpracování projektu.
Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!