FOTO: Jihlavští gladiátoři porazili pražské mustangy a dál si drží neporazitelnost   Jihlava
  20. 09. 2020

Paddock liga vstoupila do své druhé poloviny, k zápasu 5. kola přijeli do Jihlavy Prague Mustangs, kteří vyzvali domácí Vysočina Gladiators. Oba týmy změřily síly ve druhém kole, kdy si Gladiators z Prahy odvezli vítězství 69:6. Tuto odvetu si nenechalo ujít 670 diváků.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, obrana Gladiators nejdříve zastavila útok Mustangs a po třech downech ho poslala zpět na střídačku. Vstup do zápasu vyšel i útoku domácích, kteří se i díky dvěma penaltám Mustangs dostali do red zóny soupeře. V té si quarterback Bradley počínal zkušeně a přihrávkou našel Petra Čermáka, který otevřel skóre. Následně si svůj touchdown sám potvrdil kopem a Gladiators šli do vedení 7:0 Obrana Gladiators i nadále dominovala, zastavovala všechny běhové pokusy hostů a ti se tak nedostali dál než na polovinu hřiště.

Druhá změna skóre přišla ve druhé čtvrtině, kdy nejdříve Dunovský připravil svým dlouhým během dobrou pozici pro Bradleyho a ten následně přihrávkou našel znovu Čermáka - 14:0. První turn over zápasu si připsali Gladiators, když míč po špatném rozehrání Mustangs skončil na zemi a tam ho zalehl Kratochvíl. Zbytek poločasu byl ve znamení zlepšeného výkonu obou obran a především velkého množství nekompletních přihrávek z ruky quarterbacka domácích. Do šaten se tak šlo za stavu 14:0. 

Druhý poločas začali na míči domácí a hned v úvodním drivu navýšili skóre. Dvojici Bradley - Čermák se dařilo posouvat s míčem po hřišti a připravili dobrou pozici pro Vojtu Mašitu, který skvělou individuální akcí zaznamenal třetí touchdown zápasu. Výkon Mustangs sráželo i množství faulů, které hosté vyrobili především v obraně. Další navýšení skóre přišlo ještě ve třetí čtvrtině, kdy dvaceti yardovou přihrávku Bradleyho zachytil Jan Beran. 

V závěrečné čtvrtině obrana Gladiators hosty k ničemu nepustila, domácí si naopak připsali další dva touchdowny. Nejdříve to byl quarterback Bradley, který sám doběhl do endzóny a následně Vojta Mašita, který zaznamenal svůj druhý touchdown v zápase. Dobrým výkonem se prezentoval i running back domácích Kolář, který ve druhém poločase nahradil Dunovského.

Gladiators zvítězili 40:0 a i nadále drží neporazitelnost.
Autor: ) ( red


Další zprávy z Jihlavy a okolí