FOTO: Horácký stadion půjde k zemi. Nahradí ho multifunkční aréna za 750 milionů

Nová přístavba působí podstatně reprezentativněji než zbytek stadionu. Tato část zbouraná pochopitelně nebude. Zdroj: City.cz

11.12.2018
Městští zastupitelé v pondělí rozhodli, že přesluhující Horácký zimní stadion nahradí multifunkční hala. Ta by měla vyjít na 750 milionů korun. Původní plán přitom počítal s opravou stávající haly, kterou mimo jiné asi nejvíc trápí střešní konstrukce.

Horácký zimní stadion v Jihlavě toho už hodně pamatuje, především pak slavnou éru Dukly Jihlava, ověnčenou dvanácti mistrovskými tituly. Ale zažil také smutné sestupy z extraligy. Nevyhnula se mu ani léta diskuzí, dohadů či studií, jak posunout přes půl století starý hokejový svatostánek do nové éry.

Uvažovalo se také o výstavbě nové multifunkční haly. Měla stát v lokalitě za městem. Jenomže nový směr těmto úvahám dalo pondělní městské zastupitelstvo.

Na něm padlo rozhodnutí, že současný zimní stadion padne k zemi a od základů ho nahradí nová multifunkční hala. Jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban rozhodnutí vítá, přestože byl zastáncem výstavby nové haly v jiné lokalitě.

"Je to velký posun dopředu a chci věřit, že se to už dotáhne do konce a multifunkční arénu tady budeme mít. Jsem trochu skeptický k tomu, že nejvýhodnější lokalita  je stále to stejné místo. Před deseti lety bych za to dal nevím co, aby se to realizovalo, mezitím ale uběhla řada let," komentoval pro portál City.cz jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban s tím, že od té doby se klub výkonnostně posunul.

"Myslím si, že zaplatíme vysokou cenu za to, že bude zimák stát na stejném místě. A tou vysokou cenou nemyslím jenom ekonomickou cenu, ale součin všeho, co to bude stát," uvedl. Připomněl také, že jen na veřejné bruslení přijde na zimní stadion 50 tisíc lidí ročně.

Parkování je dlouhodobým problémem zahuštěného centra Jihlavy. A právě parkovací plochy jsou dalším bolavým místem současné haly. "Podle informací, které mám, se bude muset s parkováním do země, což je dražší varianta, než nadzemní parkoviště, tam to ale jinak nepůjde," dodal jednatel.

Sám Ščerban také pamatuje poslední titul jihlavské Dukly vybojovaný na Horáckém zimním stadionu v roce 1991. Nostalgii si ale nepřipouští. "Jedno mi to není, ale vývoj celé společnosti nejde zastavit. "Zimák" to má za sebou, byť ho mám hrozně rád."

Podle plánů současné koalice by nová multifunkční hala mohla stát v roce 2023. Demolici a výstavbě nové haly by měla předcházet architektonická studie. Cena na její provedení je zahrnutá do nákladů tři čtvrtě miliardy na stavbu nové haly. 

SOUVISEJÍCÍ TÉMA:   Místo starého zimáku nová multifunkční hala? Radnice vyzvala k diskuzi


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, reklamní a hudební textař. Projektový manažer a šéfredaktor zpravodajského portálu City.cz. Projekt, tehdy ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Místo události: Tolstého 23,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Osudové setkání s jógou prožila v Miami. Teď mladá matka připravuje italskou kávu na Horním Kosově

  23.03.2019
  Zvládá toho tolik, že je to až s podivem. Má tříleté dítě a navíc od rána s úsměvem připravuje hostům...

  V jihlavském Cityparku se střídají nájemci. Prostory opustilo i Rádio Jihlava

  19.03.2019
  Největší nákupní a zábavní centrum v Kraji Vysočina se mění. A součástí změny jsou i společnosti, jež...

  VIDEO: Turka pije jen u babičky. Hrdý Jihlavan přibližuje, jak moc jde dohromady káva s rumem

  16.03.2019
  Káva Jihlavanka je stále ve většině domácností v zemi vítaná značka. Vysočinská metropole však už dávno...

  Jihlavská nemocnice vysílá operaci v přímém přenosu, pacienti uvidí, co je čeká

  15.03.2019
  Trpíte artrózou a hrozí vám operace kolene? Máte z ní strach? Jihlavská nemocnice přichází s unikátním...

  Soumrak vesnických obchodů: lidé dojíždějí do měst, kde i nakupují, senioři ne

  12.03.2019
  Tvrdou zkoušku prožívají obchody potravin a smíšeného zboží v obcích. Menší množství pracovních nabídek...

  Počítadla z cyklostezek hlásí1,6 milionů lidí. Rekord utržil žďárský Pilák

  08.03.2019
  Dvanáct automatických počítadel cyklistů či chodců instalovalo hejtmanství od roku 2016 na území celého...