FOTO: Horácký stadion půjde k zemi. Nahradí ho multifunkční aréna za 750 milionů

Nová přístavba působí podstatně reprezentativněji než zbytek stadionu. Tato část zbouraná pochopitelně nebude. Zdroj: City.cz

11.12.2018
Městští zastupitelé v pondělí rozhodli, že přesluhující Horácký zimní stadion nahradí multifunkční hala. Ta by měla vyjít na 750 milionů korun. Původní plán přitom počítal s opravou stávající haly, kterou mimo jiné asi nejvíc trápí střešní konstrukce.

Horácký zimní stadion v Jihlavě toho už hodně pamatuje, především pak slavnou éru Dukly Jihlava, ověnčenou dvanácti mistrovskými tituly. Ale zažil také smutné sestupy z extraligy. Nevyhnula se mu ani léta diskuzí, dohadů či studií, jak posunout přes půl století starý hokejový svatostánek do nové éry.

Uvažovalo se také o výstavbě nové multifunkční haly. Měla stát v lokalitě za městem. Jenomže nový směr těmto úvahám dalo pondělní městské zastupitelstvo.

Na něm padlo rozhodnutí, že současný zimní stadion padne k zemi a od základů ho nahradí nová multifunkční hala. Jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban rozhodnutí vítá, přestože byl zastáncem výstavby nové haly v jiné lokalitě.

"Je to velký posun dopředu a chci věřit, že se to už dotáhne do konce a multifunkční arénu tady budeme mít. Jsem trochu skeptický k tomu, že nejvýhodnější lokalita  je stále to stejné místo. Před deseti lety bych za to dal nevím co, aby se to realizovalo, mezitím ale uběhla řada let," komentoval pro portál City.cz jednatel jihlavské Dukly Bedřich Ščerban s tím, že od té doby se klub výkonnostně posunul.

"Myslím si, že zaplatíme vysokou cenu za to, že bude zimák stát na stejném místě. A tou vysokou cenou nemyslím jenom ekonomickou cenu, ale součin všeho, co to bude stát," uvedl. Připomněl také, že jen na veřejné bruslení přijde na zimní stadion 50 tisíc lidí ročně.

Parkování je dlouhodobým problémem zahuštěného centra Jihlavy. A právě parkovací plochy jsou dalším bolavým místem současné haly. "Podle informací, které mám, se bude muset s parkováním do země, což je dražší varianta, než nadzemní parkoviště, tam to ale jinak nepůjde," dodal jednatel.

Sám Ščerban také pamatuje poslední titul jihlavské Dukly vybojovaný na Horáckém zimním stadionu v roce 1991. Nostalgii si ale nepřipouští. "Jedno mi to není, ale vývoj celé společnosti nejde zastavit. "Zimák" to má za sebou, byť ho mám hrozně rád."

Podle plánů současné koalice by nová multifunkční hala mohla stát v roce 2023. Demolici a výstavbě nové haly by měla předcházet architektonická studie. Cena na její provedení je zahrnutá do nákladů tři čtvrtě miliardy na stavbu nové haly. 

SOUVISEJÍCÍ TÉMA:   Místo starého zimáku nová multifunkční hala? Radnice vyzvala k diskuzi


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, reklamní a hudební textař. Projektový manažer a šéfredaktor zpravodajského portálu City.cz. Projekt, tehdy ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Místo události: Tolstého 23,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Rozšíření Hradební ulice v centru Jihlavy se zpozdí a prodraží. Kvůli kanalizaci

  18.06.2019
  Práce na rozšíření průtahu Jihlavou, který ve chvílích uzavírky dálnice D1 slouží i jako objízdná trasa,...

  Aby bylo živo, zrušili úředníci byrokracii a vybrali místa pro kulturu, akce lze hlásit on-line

  13.06.2019
  Uspořádat akcí v ulicích, na náměstích či parcích, může být někdy kvůli povolením radnice složité. V...

  FOTO: Citypark čekají změny za sto milionů, dostane i prosklený výtah s výhledem

  12.06.2019
  Jihlavský Citypark čeká letos výrazná proměna. Rekonstrukce, jejíž náklad přesáhne 100 milionů korun,...

  OBRAZEM: Eurojack měl říz. V Jihlavě změřili síly dřevorubci z celé Evropy

  09.06.2019
  Létající piliny a ostré zářezy jak pilou, tak sekerou. Mistrovství Evropy v dřevorubeckých sportech Eurojack...

  FOTO: Pod Křemešníkem rostou mladé buky Terka a Vojta, stromy nesou jména dětí, které je vysadily

  09.06.2019
  Dvacítka dětí z celé Vysočiny pod Křemešníkem na Pelhřimovsku zasadila mladé buky. Dvouleté odolné a...

  "Ráno si dát šťopičku slivovice," zní recept ženy z Jihlavy. Oslavila 104. narozeniny

  07.06.2019
  Úctyhodného věku 104. let se v pátek dožila Anděla Hosová z Jihlavy. Pogratulovat k narozeninám jí za...