FOTO: Desítky tisíc lidí a skvělá nálada. Vysočina fest si znovu získal Jihlavu

10.07.2017
Již pátý ročník Vysočina festu hostil od čtvrtka do soboty jihlavský Heulos. Na celkem čtyřech pódiích se za tři dny vystřídalo více než padesát hudebních formací a interpretů napříč různými žánry, takže si každý návštěvník jistě přišel na své.

Pavol Habera & TEAM zaplnili jihlavský amfiteátr. FOTO: City.cz

Hvězdy české hudební scény se po roce znovu sjely do Jihlavy. Po tři dny se centrem Jihlavy rozléhaly tóny písní známých českých muzikantů.

Tak třeba čtvrteční podvečer na scéně letního kina zpříjemnila posluchačům zpěvačka Anna K. a pak už následovalo vystoupení Davida Kollera s kapelou, který mimo jiné zahrál – k libosti publika – i některé převzaté hity skupiny Lucie.

„S manželkou sem jezdíme každoročně. Máme rádi rock a metal, takže to nejlepší bylo hned na začátku – Arakain,“ zmínil fanoušek Josef. „A těšíme se ještě třeba sobotu na Jeleny,“ dodala Josefova žena Jana.

To mladá Dita měla úplně jiný hudební vkus: „Nemůžu se dočkat vystoupení Marpa. Mám ráda jeho texty, takový ze života,“ svěřila se 17letá studentka jihlavského gymnázia.

V pátek podstatně přibylo tlačenic. Amfiteátr byl více než půl hodiny před koncertem Pavola Habery se skupinou Team beznadějně zaplněný. Plno měli předtím také Marek Ztracený s Martou Jandovou na jedné z vedlejších scén.

A v sobotu už to byla jedna pecka za druhou. Na vystoupení kapely Jelen dorazilo tolik lidí, že skoro ani nebylo možné projít po silnici vedoucí k dějišti.

„Na festivalu hrajeme podruhé,“ odpověděl na dotaz Martin Kasal ze skupiny Jelen. „Se spoluhráči Ondrou a Tomášem pocházíme tady z regionu, takže máme v okolí spousty přátel. Vždycky tady byla skvělá atmosféra,“ doplnil houslista, pianista a vokalista v jedné osobě.

Pražský výběr předvedl na pódiu parádní show. Wanastowi Vjecy, hrající sklady ze své nové desky, ale i staré osvědčené pecky z 90. let, sklidily bouřlivé ovace. Z jihlavských kapel pak zahrála například rocková skupina Vigo.

Zázemí skvěle připraveno, na palačinky se stály fronty

Na akci bylo znát, že je po pořadatelské stránce celkově profesionálně zvládnutá. Na toalety sice byla fronta, ta ale odsýpala. Stánky s občerstvením se pořadatelům zase podařilo dobře strategicky rozmístit – a sortiment byl opravdu bohatý.

Obzvlášť velké oblibě se těšily ovocné palačinky. „Museli jsme na sobotu nechat přivézt dvě další plotýnky, abychom stíhali,“ zmínila slečna z obsluhy.

„Zázemí, hostesky, všechno super. Jezdíme po všech největších festivalech v Česku, ale tady je zatím nejlepší zvuk. Lepší než loni na Masters of Rock ve Vizovicích,“ pochvalovali si návštěvníci festivalu Marek s Lukášem, než vzápětí odběhli ke stánku Metaxy.

Podle slov organizátorů v sobotu v podvečer se k danému okamžiku vytočilo 120 sudů (60 hektolitrů) piva a snědlo mezi sedmi až osmi sty kilogramy masa.

Festivalu vládly moderní technologie

Větší pódia měla po stranách zavěšena digitální plátna, na která se kromě dění na stagi a pod ní promítaly také aktuální fotky přímo z festivalu. Ty mohli návštěvníci pořídit a zaslat prostřednictvím speciální aplikace na svých chytrých telefonech.

Mezi davy se též mihnul Jiří Drahoš, sázkovými kancelářemi v současnosti favorizovaný kandidát na prezidenta.

Jihlavský festival navštívilo celkem za všechny dny programu asi 36 tisíc lidí.

Autor: (red )

Místo události: Březinovy sady,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Recyklace je "in". Lidé v Jihlavě vloni vytřídili nejvíc tříděného odpadu

  19.01.2018
  Jihlavané v loňském roce rekordně třídili odpad. Od roku 2016 se množství svezeného skla, papíru, plastu...

  Chybí záchytná parkoviště, kritizuje stav D1 po hromadné nehodě hejtman Vysočiny

  18.01.2018
  Úterní kolaps dálnice D1, kdy do sebe na 99. kilometru narazilo přes třicet aut, podle hejtmana Kraje...

  VIDEO: D1 na Prahu se po devatenácti hodinách rozjela. Bouralo tam přes třicet aut

  17.01.2018
  /AKTUALIZOVÁNO 08:41/ Šestatřicet aut se po úterním poledni srazilo na 99. kilometru dálnice D1. Doprava...

  Na záchytce přespávají opilci z celého kraje. Nikdo ji ale nechce provozovat

  17.01.2018
  Na protialkoholní jihlavské záchytce bývá vcelku často rušno. Poté, co stávající provozovatel podal výpověď,...

  Chemostacionář v nemocnici dárci vybavili novými křesly i tablety

  16.01.2018
  Chemostacionář se stal Vánočním pokojem loňského roku. Dárci si ho poprvé v historii zařídili úplně celý,...

  Opilý Maďar se zákazem řízení převrátil kamion na D1. Nadýchal přes dvě promile

  15.01.2018
  Se zákazem řízení a navíc s alkoholem v krvi usedl za volant maďarský řidič, který v sobotu večer převrátil...