FOTO: V Cityparku finišuje rekonstrukce. Láká na nový jídelní koutek i výtah s výhledem
Téměř dvě stě dní trvající rekonstrukce, která měla oživit největší nákupní centrum na Vysočině, jihlavský Citypark, je u konce. Postupně tak v centru otevírají nové obchody, pro zákazníky je připravena i nová restaurační zóna a toalety.

Řemeslníci během rekonstrukce opravili na osm tisíc metrů čtvereční plochy obchodního domu v centru krajské metropole Vysočiny.

„Celkem nový kabát dostalo 10 obchodů včetně hypermarketu Albert, otevřelo 5 zcela nových značek a další nové obchody se připravují. Poslední, nejdůležitější číslo je samozřejmě celkový náklad stavby, který přesáhl 100 milionů korun,“ uvedl zástupce vlastnické firmy CPI, Aleš Navrátil.

Už po první etapě rekonstrukce otevřel hypermarket Albert, pak se hlavní úpravy odehrávaly o patro výše, v restaurační zóně. Ta původní sloužila od otevření obchodního centra, tedy celých deset let.

„Určitě si zasloužil obměnu, na kterou, zcela neskromně říkám, jsme hrdí. Restaurační zóna je výrazně světlejší s větší kapacitou sezení. Přibyla také nová zeleň,“ uvedla ředitelka Cityparku Eva Blažková.

Nový výtah s výhledem

„Novinkou je mobiliář vybavený zásuvkami pro nabíjení telefonů během oběda,“ dodala Blažková.

Nově rekonstruované jsou také toalety na spodní pasáži, nové podhledy na pasáži horní a nově Citypark dostal panoramatický výtah napříč všemi patry nákupního centra s výhledem na panorama historické Jihlavy.

Během rekonstrukce byla velká část Cityparku uzavřená, nově se v Cityparku objeví i nové značky. Některé stávající obchody se přemístily.

Třeba prodejna House se zvětšila a přesunula o patro níže. Nový interiér má také A3 sport, novinkou je prodejna Tescoma. V novém hávu otevřely také prodejny VD Vinotéka, O2, Geco a Pepco, které navíc výrazně zvětšilo svou plochu.

Přibyly i nové značky

Novými značkami jsou pak Exim Tours, butik E.L. a knihkupectví Luxor, které nachystalo v rámci své prodejny i koutek pro čtenáře a možnost posezení s kávou.

„Luxor je mimochodem velmi akční nájemce a jen do konce roku přiveze do Jihlavy pět autorů knih na autogramiády,“ dodala zajímavost marketingová manažerka centra Jana Vránová.

Vrcholem celé rekonstrukce bude otevření dvoupatrové prodejny značkové módy Reserved. Otevření této prodejny je v plánu ještě v listopadu letošního roku.


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!