Za jihlavským Teskem vzniká nová čtvrť. První rodinné domy už stojí  Jihlava
  12.09.2017

Lokalita mezi výpadovkou z Jihlavy směrem na Brno a Kosovskou ulicí už nabírá obrysy nové čtvrti krajského města Vysočiny. V místě zvaném Handlovy Dvory za obchodním domem Tesco totiž dělníci budují první rodinné domy a ulice.

Panorama za obchodním domem Tesco v Jihlavě se brzy změní. Směrem od Kosovské ulice v lokalitě zvané Handlovy Dvory stavaři budují novou čtvrť rodinných domů. 

V letošním roce tam už dělníci v polích vybudovali zcela novou ulici kopírující souběžně vedoucí silnici na Kosov, příměstskou část Jihlavy.

A tu už lemují i první rodinné domy. "Lokalita je umístěna v ideální poloze vůči centru, ale zároveň i v dosahu přírody. Budoucím obyvatelům nabízí dobrou vybavenost a bezproblémovou dostupnost do centra i na hlavní silniční tahy," uvedla Dagmar Tomšíková z třebíčské společnosti S.O.K. real a.s., která projekt kompletně připravuje.  

V nabídce developera v Handlových Dvorech jsou domy na klíč včetně pozemku o rozloze 275 až 714 metrů čtverečních. 

"Na čtyřiadvaceti pozemcích v levé části vzniká zástavba moderních patrových dvojdomů kategorie 3+kk a 4+kk. Na sedmnácti pozemcích vpravo je možné vybírat z pěti typů přízemních rodinných domů od menších až po velké bungalovy," zmínila Tomšíková.

Zajímavá je i technologie: jde o montované prefabrikované železobetonové dílce, které stavbu domů urychlují. "Obyvatelé se mohou do nového stěhovat během několika měsíců od podpisu smlouvy," dodala Tomšíková.

V nové čtvrti vzniká také několik vzorových domů, které si zájemci budou moci prohlédnout včetně interiérů.Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Kosovská, Jihlava


Nejoblíbenější podniky