FOTO: Jak bude vypadat jihlavská multifunkční aréna? Lidé si mohou ve středu prohlédnout 3D model
Multifunkční aréna, která by měla vyrůst na místě zimního stadionu v Jihlavě, dostala svůj miniaturní 3D model. A ve středu 30. září budou mít poprvé možnost jej vidět i fanoušci. Detailně rozpracovaný model Horácké multifunkční arény bude před zápasem Dukly proti Vrchlabí, od 15.30 hodin k vidění v areálu zimního stadionu zpřístupněn v Klubu legend.

Model Horácké multifunkční arény (dále HMA) je v Jihlavě již od poloviny září, kdy byl představen radním města, zastupitelům i části fanoušků. Ve středu bude model přístupný před prvoligovým utkáním jihlavských hokejistů v Klubu legend. 

„Architekti si na modelech staveb ověřují navrhovaná řešení a obvykle i kontext umístění objektu vzhledem k okolní zástavbě, případně vzájemná měřítka hmot budov. Také se na modelech ověřují další urbanistické principy, na tom našem je vidět například prostupnost územím mezi parkem Smetanovy sady a Vysokou školou polytechnickou,“ vysvětlil manažer výstavby HMA David Beke s tím, že se modely obecně dělí na pracovní a prezentační.

„Toto je pěkně zpracovaný pracovní model. Jedna polovina ukazuje skořápku a druhá strukturu navržené konstrukce stadionu. Může se na něm řešit i barevnost, povrchy, umístění zeleně či základní rysy dopravního řešení,“ dodal sám profesí architekt. 

Pro případné dotazy bude při prvním představení modelu arény veřejnosti přítomen také jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban.

„Projekt velice dobře znám, bude se jednat o krásnou halu. Nyní na modelu jsou vidět další detaily, které nejsou patrné z nákresů, jde třeba o různá propojení prostorů a budov. Rozhodně všem doporučuji, aby se ve středu přišli podívat,“ uvedl.

Příchod i odchod bude možný ze strany od Vysoké školy polytechnické. Zápas Dukly proti Vrchlabí začíná v 17.30 hodin.

HMA má na účtu od fanoušků již přes 100 tisíc korun

Během letošního února byl založen Transparentní účet, pomocí kterého může každý sledovat externí financování Horácké multifunkční arény (HMA), a navíc může také každý přispět na výstavbu libovolnou částkou. Od té doby na něj fanoušci zaslali již přes 106 tisíc korun.

„Všem velice děkujeme za podporu. Město bude řešit formu poděkování, chce například nabídnout i interiérové prvky v hale. Počítá se ale s tím, že bychom se k tomu – podle aktuální epidemiologické situace vrátili v průběhu podzimu,“ doplnil David Beke s tím, že v současné době architekti z vítězné kanceláře Chybik+Kristof pracují na vzhledu interiéru arény a grafickém manuálu.


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!