Fyzikální simulace či soutěž pro středoškoláky. Na konci ledna pak polytechnika otevře své brány  Jihlava
  07.01.2019

Hned tři zajímavé akce si na leden připravila jediná veřejná vysoká škola v Kraji Vysočina. Již tuto středu přivítá technické nadšence s multifyzikálním seminářem. Následně na ni zamíří středoškoláci, kteří poměří své účetní znalosti. A vše zakončí den otevřených dveří, při němž se zájemci dozvědí o fungování školy a jejích oborech.

Fyzika je nuda. Tuto větu slýchají učitelé na základních či středních školách od žáků velmi často. Že tomu tak není, chtějí dokázat na jihlavské vysoké škole. Ve středu 9. ledna se zde bude konat seminář zaměřený na multifyzikální simulace.

„Návštěvníci v programu Comsol Multiphysics ovládnou simulace v oblastech strukturální mechaniky, přestupu tepla, elektřiny a magnetismu, životnosti, optiky, akustiky, proudění, pohybu mechanismů, chemie a elektrochemie,“ popisoval mluvčí polytechniky Tomáš Obruba.

O týden později, tedy ve středu 16. ledna, možná poprvé v životě navštíví vysokoškolské prostory středoškoláci, konkrétně studenti čtvrtých ročníků. V soutěži Účtování versus účetnictví budou tříčlenné týmy poměřovat své znalosti. Zlaté medaile z loňska obhajují studenti obchodní akademie Jihlava.

A ani to ještě není všechno. 30. ledna se škola otevře všem. V rámci dne otevřených dveří nabídne zájemcům jedinečnou možnost nahlédnout „pod pokličku“ svého fungování. Od 9 do 15 hodin umožní prohlídku učeben či představí nabízené obory, na něž se lze hlásit i v tomto akademickém roce.

Bližší informace naleznete na webových stránkách školy.


Autor: Petr JindraMísto události: Tolstého 16, Jihlava


Nejoblíbenější podniky