Hanesův mlýn u Štoků plánuje nový majitel vylepšit. A s ním i Trampský širák   Jihlava
  16. 07. 2016

Letošní již 13. ročník Trampského širáku dokazuje, že se folková tradice na Hanesově mlýně u Štoků jen tak neztratí. Naopak se návštěvníci festivalu mohou těšit na další vylepšení. Nový majitel Hanesova mlýna plánuje upravit celý areál.

Jan Nedvěd, Bratři Ebenové nebo Čechomor. Taková esa si letos mohou poslechnout všichni fanoušci folku na Trampském širáku u Štoků na Hanesově mlýně. Letos ale s jednou nepatrnou změnou, pod hlavičkou nového majitele.

Žádné byrokratické obstrukce, které by festival ohrozily, se ale konat nebudou. Hanesův mlýn totiž od Lesního družstva Štoky odkoupil dlouholetý pořadatel Trampského širáku Pavel “Sampaj” Solar a hodlá festival ještě více zdokonalit.

“Budeme to tam celé přestavovat, lépe přizpůsobíme krajinu. V současné době je tam také zastřešení pro diváky, to ale chceme přestavět jinak. Zvětšit to a udělat příjemnější, aby se tam dostalo více lidí,” prozradil Solar.

První práce by měly začít už před začátkem září, kdy Trampský širák začíná. “Doufáme, že lidé na širáku uvidí, že se tam konečně začalo něco dít,” pokračuje “Sampaj”.

Rekonstrukce celého areálu ale bude běh na dlouhou trať. Práce zde bude rozdělena do dvou fází, ta první se bude zaobírat venkovním prostorem, druhá samotným mlýnem.

“Kapacita širáku se sice už zvětšit nedá, nicméně díky úpravám se to dá udělat tak, že bude moci více lidí vidět. Chystáme se také připravit mnohem bohatší zpestření zábavy pro děti, než bylo doposud,” vysvětlil nový majitel.

Z Hanesova mlýna by se tedy za pár let mohlo stát nové kulturní centrum, kde si návštěvníci poslechnou nejen trampskou a folkovou muziku, ale také alternativní hudbu na dalších koncertech a festivalech. “Bude tedy potřeba i přestavba pódia, hodláme zde například pořádat i divadelní představení,” dokončil Solar.

Letošní třináctý ročník Trampského širáku začíná 2. září a potrvá dva dny. Více informací naleznete na webu www.trampskysirak.cz.
Autor: Aneta Hrdličková