Řidičku v Jihlavě napadl šofér za to, že mu nedala přednost. Další muž vláčel ženu po chodníku  Jihlava
  20.07.2015

Ženu za volantem napadl v Jihlavě jiný rozlícený řidič proto, že mu nedala přednost při výjezdu z City Parku. A policisté také vyšetřují surové vláčení ženy po chodníku jiným násilníkem.

Zatím poslední případ surového napadení ženy se v Jihlavě odehrál minulý týden v úterý. Cílem útoku byla mladá žena za volantem, když po nákupu v jihlavském City Parku vyjížděla kolem páté hodiny odpoledne z parkoviště obchodního domu.

U výjezdu z City Parku ale k jejímu autu přiběhl řidič jiného vozu, který řidičku nejprve slovně napadl s tím, že mu nedala přednost v jízdě. 

"Překvapenou ženu po rychlé slovní rozepři napadl i fyzicky. Řidičku udeřil, přiměl ji z vozidla vystoupit a poté do ženy strčil tak, že upadla a utrpěla zranění," popsala další děj jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. 

Napadené řidičce okamžitě přispěchaly na pomoc další osoby, které byly v blízkosti a také pracovníci ostrahy obchodního centra. 

Agresivní muž ale z místa ujel. Zatímco zranění ženy si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici, policisté začali ihned pátrat po agresivním řidiči. A zjistili, že se jedná o pětačtyřicetiletého muže z Rychnovska, který bude policii mít co vysvětlovat. 

Nebyl však první, kdo by v poslední době v Jihlavě vztáhl ruku na řidiče za volantem. 

Už na konci května se podobný incident odehrál v jihlavském Heleníně. Tam třicetiletý muž z Jihlavy napadl v Hálkově ulici kolem páté hodiny ráno o čtyři roky mladšího řidiče Citroenu Berlingo. 

Násilník otevřel dveře rozjíždějícího auta a bezdůvodně napadl šestadvacetiletého řidiče. Několikrát ho udeřil pěstí do hlavy a následně z místa utekl. Napadený vyhledal ošetření v nemocnici a oznámil případ na policii, která i tohoto násilníka dopadla. 

Muže prohodil výlohou, ženu tahal po ulici za vlasy
Třetí muž, který má problém držet nervy na uzdě, na konci května kolem jedenácté hodiny dopoledne napadl muže se ženou na chodníku ve Znojemské ulici. 

Nejdříve zaútočil na třicetiletého muže, kterého několikrát udeřil pěstí do hlavy a pak s ním vysklil výlohu prodejny, přičemž se napadený pořezal o střepy. 

Ani to čtyřiadvacetiletého násilníka neuklidnilo. Naopak zaútočil i na šestadvacetiletou ženu. Tu  nejdříve tahal po chodníku za vlasy a pak ji několikrát za sebou kopnul. 

"Oba napadení museli po útoku vyhledat lékařské ošetření. Muž i žena utrpěli množství zranění a škoda jim vznikla i poškozením oblečení a doplňků," uvedla mluvčí policie Kroutilová. 

Léčení zraněné ženy si vyžádalo přibližně dva týdny, ošetření v nemocnici musel podstoupit i napadený muž, který utrpěl mimo jiné řezná zranění v obličeji. 

Poškozením výlohy vznikla škoda přes pět tisíc korun. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.Místo události: Hradební 1, Jihlava, 586 01


Nejoblíbenější podniky